انواع استایل, ساترشید | طراجی و مد و پوشاک

۹ پارچه‌ی گرم و شیک که برای لباس‌های زمستانی ایدئال هستند

زمستان، فصل لباس گرم و چای داغ است. همچنین زمان مهم‌تر شدن لباس‌ها هم است. دمای هوای تک رقمی به این معنی است که زمان جایگزین کردن لباس‌های نازک با پارچه‌های ضخیم و گرم فرا رسیده است. اگر نمی‌دانید کدام یک از پارچه‌های لباس زمستانی گرم‌تر هستند و در عین حال استایل شیکی را هم ایجاد می‌کنند، این مطلب مجله‌ی دیجی‌استایل را تا انتها دنبال کنید. در این مطلب لیستی از گرم‌ترین پارچه‌های لباس زمستانی معرفی شده‌اند.

۱. پارچه‌ی کشمیر

پارچه‌ی کشمیر

پارچه‌ی کشمیر گران‌قیمت است اما ارزش سرمایه‌گذاری دارد زیرا میزان عایق بودن آن سه برابر پشم است (به این معنا که برای گرم ماندن نیازی به پوشیدن لباس‌های حجیم وجود ندارد) و به دلیل اینکه ضخامت الیاف آن کمتر از یک چهارم موی انسان است، پوست را اذیت نمی‌کند.

در صورتی که برچسبی برای تشخیص کیفیت پارچه روی آن مشاهده نکردید، آن را بین انگشتان خود بکشید. در صورتی که حس کردید چرب است، یعنی پارچه از پشم گوسفند تهیه شده است و نباید قیمت بالایی برای آن بپردازید.

کت کشمیر بسیار گران‌قیمت است و به جای آن می‌توان از اکسسوری‌های جنس کشمیر مانند شال کشمیر یا شال ترکیب پشم و کشمیر استفاده کرد. در صورتی که بودجه‌ی محدودی در نظر گرفته‌اید، این کار شما را از سرمای زمستان محافظت می‌کند. در عوض، بلوزهای کشمیر بدون نیاز به هزینه‌ی زیاد، شما را گرم نگه می‌دارند.

۲. پشم

ثابت شده است که پشم گوسفند قابلیت نگه‌داشتن گرما و دفع رطوبت از بدن را دارد. ژاکت پشمی برای پوشیدن در ماه‌های سرد ضروری است و می‌تواند با شلوار جین تیره و اسنیکرز ساده ست شود.

یکی از پارچه‌های زیبا و فوق‌العاده گرم برای زمستان که وقتی همه چیز شروع به سرد شدن می‌کند، پشم است. بسیاری آن را گرم‌ترین پارچه برای زمستان می‌دانند. پشم از گوسفند و حیوانات دیگر مانند بز و خرگوش به دست می‌آید. اکنون این سوال ایجاد می‌شود که چگونه پشم ما را گرم نگه می‌دارد؟ پشم یک پارچه‌ی خاص است زیرا خاصیت عایق طبیعی و جذب رطوبت به دلیل وجود حفره‌های هوا را دارد که بدن را در هوای زمستان گرم نگه می‌دارد. پشم همچنین در برابر آب مقاوم است که همین موضوع آن را به یک پارچه‌ی ایدئال برای گرم نگه داشتن تبدیل می‌کند. پشم سبک و در عین حال قوی است که باعث دوام و ماندگاری نسبی آن هم می‌شود.

اگر نگران این هستید که پارچه‌ی پشمی باعث خارش بدن شود، به جای آن از پشم مرینوس استفاده کنید که بسیار نرم‌تر و راحت‌تر از پشم معمولی است.

۳. گاباردین

پارچه‌ی گاباردین

گاباردین نتیجه‌ی یک رویکرد جدید است که شامل پردازش پارچه قبل از فرآیند بافندگی شده و باعث قابلیت تنفس آن می‌شود. امروزه گاباردین به معنای دوام و ماندگاری است. کت‌و‌شلوارهای گاباردین بادوام و محکم هستند.

۴. خز مصنوعی

خز مصنوعی پارچه‌ای است که از مواد مختلف از جمله پلیمرهای اکریلیک و مداکریلیک ساخته شده است تا ظاهر و گرمای خز واقعی را شبیه‌سازی کند. این پارچه را می‌توان در هر رنگ و در طیف گسترده‌ای از بافت‌ها ایجاد کرد. خز مصنوعی پارچه‌ای بسیار متنوع است که نسبت مناسبی بین دوام و نرمی ایجاد می‌کند. در حالی که کت‌های خز مصنوعی همیشه شیک هستند، نگهداری آن‌ها به نسبت کم هزینه‌تر و راحت تر از خز واقعی است.

۵. ابریشم

ممکن است ابریشم را جزو پارچه‌های گرم و نرم به حساب نیاورید اما قبل از اینکه عصبانی شوید و بگویید که ابریشم خیلی سرد است و نمی‌توان آن را در زمستان پوشید، ادامه‌ی مطلب را بخوانید. ابریشم توسط کرم ابریشم به دست می‌آید و در زمستان شما را گرم و راحت نگه می‌دارد. ابریشم به دلیل درخشان بودن ارزشمند است و به دلیل وزن کم، ضد حساسیت و عایق طبیعی بودن، قابلیت تنفس دارد و بیش از حد گرم نمی‌شوید.

آیا ابریشم گرم‌تر از پشم است؟ پشم گرم‌تر از ابریشم است زیرا ابریشم قابلیت تنفس دارد و این بدان معناست که مانند پشم، گرما را در خود نگه نمی‌دارد.

۶. نایلون

پارچه‌ی نایلون

نایلون یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای لباس‌های زمستانی است که انعطاف‌پذیر و بادوام بوده و در برابر سایش و آب مقاوم است. تمیز کردن و نگهداری پارچه‌ی نایلون آسان است. با وجود این که این پارچه بدن را خیلی گرم نمی‌کند، یک ماده ضد آب قابل اعتماد است که در هوای برفی بدن را خشک نگه می‌دارد.

۷. مخمل

مخمل به دلیل دوام، نرم بودن و پارچه‌ی فوق‌العاده بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مخمل بدن را هنگامی که باد سرد می‌وزد، به اندازه‌ی کافی گرم نگه می‌دارد. در حالی که اغلب پارچه‌های لباس‌های زمستانی بیشتر از شیک بودن به دنبال گرم نگه داشتن بدن هستند، مخمل هر دو را فراهم می‌کند. همچنین از آنجایی که رنگ‌های تیره بیشتر در زمستان استفاده می‌شوند، مخمل می‌تواند بهترین انتخاب باشد. مخمل کبریتی ضخیم‌تر به معنای سنگین‌تر بودن پارچه است که گرمای بیشتری را به دام می‌اندازد.

۸. پشم مرینوس

پشم در همه‌ی فرم‌ها مانند موهر، فاستونی، پشم تابیده و… یکی از عالی‌ترین عایق‌های طبیعی است که به دلیل مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی سرد، از مدت‌ها قبل مورد توجه قرار گرفته است. در صورتی که هزینه‌ی تهیه‌ی پارچه‌ی کشمیر برایتان زیاد است، پشم مرینوس را تهیه کنید. این مدل پشم قابلیت تنفس و قدرت جذب بسیار بالایی دارد، به همین منظور انتخاب مناسبی برای لایه‌ی پایه است.

۹. چرم

کت چرم

چرم پارچه‌ی بسیار زیبایی است که نه تنها برای زمستان بلکه برای همه‌ی ماه‌های سال کاربرد دارد. در حالی که هدف بیشتز پارچه‌های لباس‌های زمستانی بیشتز از شیک بودن، گرم نگه داشتن است، چرم هم گرم و هم شیک است. علاوه بر این، بسیار بادوام بوده و به راحتی تمیز می‌شود، اما باید به روش خاصی نگهداری شود.

گرم‌ترین پارچه برای لباس‌های زمستانی کدام است؟

پشم گرم‌ترین پارچه‌ی تک الیافی است. بهترین راه برای پوشیدن لباس‌های زمستانی این است که آن‌ها را به صورت لایه لایه بپوشید تا عرق نکنید و خیس نشوید.

آیا پارچه‌ی ۱۰۰% پشم گرم‌ترین پارچه است؟

پارچه‌ای که از ترکیب پشم و پارچه‌های دیگر ایجاد شده باشد به اندازه‌ی پارچه‌ی ۱۰۰ درصد پشم گرم‌ نیست. پارچه‌های پشمی برای لباس‌های مناسب آب و هوای سرد عالی هستند. مدل‌های مختلف پشم مانند پشم گوسفند، بره و شتر وزن‌های متفاوتی دارند و گرما و راحتی متفاوتی را ایجاد می‌کنند.

گرم‌ترین پارچه برای پوست دارای خارش چیست؟

پشم در وزن‌ها و بافت‌های مختلف موجود است و یکی از گرم‌ترین پارچه‌های لباس‌های زمستانی به شمار می‌رود. پشم‌های ظریف نسبت به پشم‌های ضخیم، خارش کمتری ایجاد می‌کنند.

کدام پارچه مقاومت بیشتری در برابر باد دارد و مقاوم‌تر است؟

پشم به صورت تقریبی ضد آب است و حتی زمانی که خیس شود هم عایق است. نکته‌‌ی منفی این است که پشم خوب گران و بسیار سنگین است. الیاف مصنوعی مانند نایلون و پلی‌استر می‌توانند بسیار بادوام بوده و در برابر باد مقاوم باشند.

کدام پارچه بیشترین گرما را نگه می‌دارد؟

پشم و نایلون بالاترین و نخ پنبه و ابریشم پایین‌ترین میزان گرما را نگه می‌دارند. بهتر است در فصل سرما لباس‌های پشمی یا نایلونی بپوشیم تا گرمای بدن را بیشتر نگه داریم.

در این مطلب با انواع مختلف پارچه‌های لباس‌های زمستانی آشنا شدیم. شما از کدام مدل پارچه برای فصل سرما استفاده می‌کنید؟

منابع: FashionBeans، Fashreet، Beauty Tips

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *