انواع استایل, ساترشید | طراجی و مد و پوشاک

۹ نکته برای داشتن یک استایل تابستانی خنک

با رسیدن تابستان و فصل گرما، داشتن یک استایل خنک و راحت، دغدغه و دل‌مشغولی افراد بسیاری است. اغلب ما علاقه داریم که در این فصل از پوششی استفاده کنیم که دست‌وپاگیر و سنگین نباشد و تا حد امکان تعرق را به حداقل برساند. اما جای نگرانی نیست چون راه‌های زیادی وجود دارد تا کمد ما برای استقبال از گرمای تابستان آماده باشد. در ادامه شما را با ۹ نکته برای داشتن استایل تابستانی خنک آشنا خواهیم کرد که تا حد زیادی کمک می‌کند روزهای گرم تابستان را به راحتی پشت سر بگذارید.

۱. لباس‌های رنگ روشن بپوشید

لباس رنگ روشن

همه‌ی ما می‌دانیم که هم‌زمان با شروع فصل تابستان انتخاب رنگ‌های روشن برای انواع پوشش‌های تابستانی هم بیشتر می‌شود. دلیل این انتخاب این است که رنگ‌های روشن و لباس‌های سفید به جای جذب اشعه‌های خورشید، آن‌ها را منعکس می‌کنند و گرما را در خودشان نگه نمی‌دارند. پس توصیه می‌کنیم پوشیدن رنگ‌های تیره که به شدت جاذب نور و گرما هستند را به فصل دیگری موکول کنید.

۲. لباس‌هایی با آستین گشاد بپوشید

بهترین گزینه برای داشتن یک استایل تابستانی خنک انتخاب لباس‌هایی است که بیشترین جریان هوا را داشته باشد. لباس‌هایی با آستین‌های گشاد یا آستین‌های پفی بهترین گزینه برای داشتن بیشترین جریان هوا است. پس بهتر است در این فصل مانتوهای عبایی را به‌خاطر داشتن آستین‌های گشاد انتخاب کنید.

۳. پوشیدن لباس‌های تنگ را فراموش کنید

همانطور که گفتیم، لباس‌های گشاد به دلیل جریان هوای خوبی که ایجاد می‌کنند، بهترین گزینه برای فصل گرما هستند. پس به همین دلیل توصیه می‌کنیم که بخش مهمی از کمد تابستانی‌تان را با شلوارها، شومیزهای گشاد، مانتوهای فری‌سایز و تیشرت‌های اورسایز پر کنید.

۴. پارچه‌های تنفسی و ضدتعریق بهترین انتخاب برای استایل تابستانی

استفاده از پارچه های ضد تعریق برای تابستان

تعرق زیاد و چسبیدن لباس خیس به بدن همیشه کلافه‌کننده است. پارچه‌های تنفس‌پذیر امکان تبخیر رطوبت را افزایش می‌دهند. پس توصیه می‌کنیم از پوشیدن‌های لباس‌هایی که در بافت آن‌ها از مواد مصنوعی استفاده شده پرهیز کنید و لباس‌هایی با پارچه‌های تنفسی معروف همچون کتان، نخ، بامبو و پلی‌استر را جایگزین کنید.

۵. به دنبال جایگزین مناسبی برای شلوار جین باشید

شلوارهای تابستانیهمه ما می‌دانیم که شلوارهای جین بسیار سنگین هستند و در نتیجه انتخاب مناسبی برای فصل تابستان محسوب نمی‌شوند و پوشیدن جین‌های کشی و تنگ حتی می‌تواند آزاردهنده باشد. پس بهتر است به دنبال شلوارهای نخی، لینن و کتان سبک باشید. اما اگر مجبور هستید شلوار جین بپوشید، توصیه می‌کنیم شلوار جین گشاد را انتخاب کنید که حداقل با جریان هوا حس راحت‌تری داشته باشید.

۶. صندل چرمی بپوشید

پوشیدن صندل چرمی برای استایل تابستانی

پوشیدن صندل به انگشتان پا اجازه تنفس می‌دهد. برای اینکه استایل بهتری داشته باشید صندل‌های چرمی و بنددار را انتخاب کنید. صندل‌های چرمی برای فصل تابستان هم شیک‌تر هستند هم کیفیت بهتری در مقابل جنس‌های دیگر دارند.

۷. استفاده از اکسسوری‌ها را در استایل تابستانی به حداقل برسانید

گرمای زیاد در فصل تابستان موجب تعرق بیشتر شما می‌شود. در نتیجه زمانی‌که از دستبند، ساعت و گردنبد استفاده می‌کنید، تعرق باعث می‌شود که این وسایل به پوست شما بچسبند. پس بهتر است برای ایجاد تنوع در استایل‌تان، به سراغ اکسسوری‌هایی همچون گوشواره و انگشتر بروید. غیر از این موارد عینک‌های آفتابی که اتفاقا بیشترین تناسب با فصل را هم دارند، بهترین اکسسوری است که می‌توانید در استایل تابستانی خود از آن استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه استایل‌ تابستانی شما جلوه‌ای متفاوت داشته باشد، فریم‌های رنگی که با لباس‌هایتان ست هستند را انتخاب کنید.

۸. برای ورزش لباس با الیاف طبیعی بپوشید

اکثر لباس‌های ورزشی تنگ هستند که شاید برای تابستان خیلی موردپسند همه نباشند. یک جایگزین مناسب لباس‌های ورزشی با الیاف بامبو و پنبه‌ هستند. لباس‌های ورزشی با الیاف طبیعی حتی در صورت تعرق زیاد مانع قرمز شدن پوست و عرق سوز شدن می‌شوند و گزینه‌ای سبک و راحت در حین ورزش هستند.

اگر هم بیرون از خانه و باشگاه ورزش می‌کنید، به جای لباس‌های ورزشی مشکی، بهتر است لباس‌های رنگارنگ بپوشید و استفاده از کلاه‌های لبه‌دار که برای جلوگیری از تابش شدید و مستقیم نور خورشید مناسب هستند را فراموش نکنید.

۹. استایل تابستانی با پیراهن و دامن جایگزین مناسبی برای شلوار

استفاده از دامن در تابستان

تصویری که از فصل تابستان داریم، لباس‌های رنگارنگ، گشاد و راحت است. اگر ساعات زیادی بیرون هستید و نیازی نیست که خیلی ظاهر رسمی‌ای داشته باشید، می‌توانید پیراهن و دامن ‌های بلند را جایگزین شلوار بکنید. پیراهن‌های تابستانی بلند علاوه بر اینکه از برخورد اشعه خورشید با پوست شما محافظت می‌کنند، با توجه به اینکه مانند شلوار کمر ندارند، بهترین پوششی است که می‌توانید برای داشتن گردش هوای بیشتر از آن‌ها استفاده کنید.

در پایان، انتخاب هوشمندانه را فراموش نکنید

روزهای بلند تابستان همیشه فرصت مناسبی برای سفر و حتی گشت و گذارهای خیابانی هستند. برای اینکه بتوانیم از این فرصت بیشترین لذت را ببریم و اجازه ندهیم که گرمای تابستان ما را کلافه کند، باید کمی هوشمندانه‌تر برای انتخاب لباس‌ها اقدام کنیم. نکاتی که به آن‌ها اشاره کردیم به شما کمک می‌کند تا در تابستان استایلی راحت و مناسب فصل داشته باشید.

منبع: masterclass

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *