انواع استایل, ساترشید | طراجی و مد و پوشاک

۹ مدل لباس راحتی زنانه که حتما باید امتحان کنید

همه‌ی ما وقتی اسم مد و فشن به میان می‌آید، اولین چیزی که به آن فکر می‌کنیم لباس‌هایی است که قرار است بیرون از خانه یا در محفل‌ها و مهمانی‌ها به تن کنیم. کمتر پیش می‌آید که از کسی بپرسیم، ترند لباس راحتی زنانه و مردانه چیست؟ اما خوب است در کنار میزان اهمیتی که برای لباس‌های بیرون خود قائلیم، کمی هم به فکر لباس‌های خواب و یا آن‌های باشیم که در خانه به تن می‌کنیم.

در این مقاله از مجله‌ی دیجی‌استایل می‌خواهیم شما را با روی دیگر مد و فشن، یعنی لباس‌های راحتی زنانه آشنا کنیم. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید، شیک و مرتب به تخت‌خواب خود بروید، تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

لباس راحتی خانه را جدی بگیرید

انتخاب لباس راحتی زنانه

درست است که امروز برخلاف گذشته خیلی از زنان مدت زمان زیادی را بیرون از خانه به سر می‌برند و معمولا برای اینکه فکر کنند، کدام مدل لباس راحتی زنانه برایشان بهترین انتخاب است، زمان زیادی ندارند، اما نباید غافل شوند که به چند دلیل داشتن یک انتخاب درست برای لباس خانه نیز، از ضروریات است.

در این مورد معمولا زنان را به دو دسته تقسیم می‌کنیم؛ آن‌های که بیرون از خانه کار می‌کنند و زمان زیادی را در محل کار هستند و آن‌هایی که در خانه سپری می‌کنند و بخش زیادی از زمان خود را با فرزندان و خانه می‌گذرانند. در هر دو حالت باید به لباس راحتی خانگی نیز اهمیت داد.

در حالت اول، یعنی به عنوان یک زن کارمند، باید زمان بازگشت به خانه لباسی که بر تن می‌کنید در عین زیبایی، راحت هم باشد. به هر حال مدت زیادی را با مانتو و شلوار گذرانده‌اید و الان دیگر زمان این است که بدنتان نیز نفسی بکشد.

در حالت دوم، درست است که کارمند نیستید اما قرار نیست، در خانه بوده و حس کسالت به خود بگیرید. شما با تعویض مرتب لباس‌های خود در خانه و همچنین پوشیدن رنگ‌هایی که عاشق آن‌ها هستید، می‌توانید به راحتی حال‌وهوای خود را عوض کنید.

پس در این قسمت می‌رویم سراغ لباس‌هایی که قرار است انتخاب را برای شما خیلی راحت کند.

۱. لباس راحتی زنانه، مدل Sleep Shirt

Sleep Shirt

پیراهن‌های مردانه یا شومیزهای دکمه‌دار زنانه را دیده‌اید؟ این پیراهن‌ها دقیقا همان مدل پیراهن مردانه است با این تفاوت که تا روی زانو‌ها را می‌پوشاند. این لباس‌ها جنس بسیار لطیفی دارند و وقتی که از سر کار می‌آیید و به تن می‌کنید، می‌توانید نفس کشیدن بدنتان را احساس کنید. یکی از نقاط قوت پیراهن خواب این است که، از تعریق بدن جلوگیری می‌کنند.

تنوع بالای این مدل لباس خواب در طرح‌های ساده، عروسکی و حتی گل‌دار باعث شده است که خیلی از خانم‌ها، انتخاب اول و آخرشان، این مدل پیراهن خواب زنانه باشد.

۲. لباس راحتی زنانه، مدل Robe Sets

Robe Sets

اگر تازه‌عروس هستید، قطعا یک مدل از این لباس‌های راحتی را خریداری کرده‌اید. این مانتوها یا به عبارتی لباس‌های شبیه به حوله‌ی حمام، نه تنها زمان بیرون آمدن از حمام خیلی کاربرد دارند، که اگر هوا سرد باشد می‌توانید آن‌ها را روی لباس‌های راحتی خانگی بپوشید و خود را گرم کنید.

جنس‌های متفاوت آن‌ها باعث شده است که بتوانند تمامی قشرهای درآمدی را پوشش دهند. همچنین تنوع بالای طرح این لباس راحتی زنانه، دست خریداران را باز گذاشته است.

۳. لباس راحتی زنانه، مدل Night Dress

لباس راحتی زنانه

اگر درباره‌ی فرم اندام خود وسواس زیادی دارید و فکر می‌کنید هر لباس خوابی مناسب شما نیست، حتما Night Dressها را انتخاب کنید. این تی‌شرت‌های بلند اورسایز بلند، شرایطی را ایجاد کرده است که نه تنها زمان پوشیدنشان خیلی بانمک به نظر می‌رسید که اصلا پستی و بلندی‌های اندامتان مشخص نیست و می‌توانید با اعتماد به نفس کامل با آن‌ها به رخت‌خواب بروید.

شرط می‌بندیم که کافی است یکبار، فقط یکبار یکی از این لباس‌ها را امتحان کنید، برای همیشه عاشقشان می‌شود.

۴. لباس راحتی زنانه، مدل Jumpsuit

جامپسوت‌ها

اگر به پیژامه‌پارتی دعوت شدید بدانید که Jumpsuitها بهترین انتخاب برای شما هستند. مدل کوتاه و بلند آن‌ها در انواع رنگ و طرح در بازار موجود بوده و شما با پوشیدنشان می‌توانید به یک دختر پرانرژی تبدیل شوید. زیبایی طرح‌های ارائه شده آنقدر بالاست که نه تنها خودتان بلکه دختر بچه‌‌اتان نیز به این مدل لباس‌ها روی خواهد آورد.

۵. لباس راحتی زنانه، مدل Nightgown

Nightgown

پیشنهاد ما به شما همیشه این بوده است که در عین راحتی، زیبایی و دلربا بودن را فراموش نکنید. این لباس‌ها همان انتخاب شماست. لباس‌هایی که نه تنها خواب دلپذیری را به شما هدیه می‌دهد بلکه آن‌قدر شما را فریبنده نمایش می‌دهد که هیچوقت از آن‌ها غافل نخواهید شد. پیراهن‌های بلندی که با انواع الگوها و طرح‌ها به بازار عرضه می‌شوند و آنچه شما می‌بینید چیزی نیست، جز زیبایی.

در مورد کسانی که هزینه کردن برای لباس‌ راحتی زنانه برایشان چندان دغدغه نیست، این مدل از جنس ساتن بسیار انتخاب هوشمندانه‌ای است. جنس لطیف ساتن یا ابریشم روی تنشتان آنقدر دلربایی می‌کند که فکر نمی‌کنم حتی وقتی از خواب بیدار شدید، دوست داشته باشید آن را از تن بیرون آورید.

۶. لباس راحتی زنانه، مدل Pajama Set

ست پیژامه

ست‌های پیژامه که از یک بلوز یا شلوار تشکیل شده است، از جمله پرطرفدارترین لباس‌ها بین خانم‌ها است. این لباس بسیار پرکاربرد است چراکه شما نه تنها زمان خواب بلکه حتی وقتی در خانه تنها هستید و دوست ندارید یک لباس غیر راحتی بپوشید، این ست پیژامه بسیار کاربردی است. تنوع رنگ و طرح این دست لباس‌ها آنقدر زیاد است که هیچوقت از پوشیدن و خریدن یک دست از آن‌ها پشیمان نمی‌شود.

از نقاط قوت ست پیژامه می‌توان به تابستانه و زمستانه بودن آن‌ها اشاره کرد. لباس‌های داخل کرک‌دار، در زمستان شما را از شر سرما نجات می‌دهد. مدل تابستانه‌ی آن، آنقدر راحت است که در تابستان به هیچ عنوان عرق نخواهید کرد.

۷. لباس راحتی زنانه، مدل Shorts Set

ست پیژامه راحتی

تفاوت این ست با ست قبلی این است که دیگر یک ست شلوار و بلوز رو‌به‌روی شما نیست، بلکه ترکیبی از تی‌شرت و شلوارک کوتاه را می‌بینید که قرار است آنقدر راحتی به شما هدیه دهد که اصلا دوست نداشته باشید آن را با لباس دیگری جایگزین کنید. اگر دوست دارید یک شب راحت را پشت سر بگذارید، حتما یک دست تی‌شرت و شلوارک را به تن کنید. طرح‌های پرینت شده روی تی‌شرت و شلوارک‌ها به قدری آن‌ها را بانمک کره است که محال است یک دست از آن‌ها را ببینید و دوست نداشته باشید آن را به تن کنید. با پوشیدن این لباس، چندین سال جوان‌تر به نظر خواهید رسید.

۸. لباس راحتی زنانه، مدل Capri Set

لباس راحتی زنانه capri sets

اگر دوستان خود را برای یک دورهمی خیلی دوستانه دعوت کرده‌اید، افرادی که مهمان کرده‌اید هم چندان مقید به مهمانی و دورهمی رسمی نیستند، Capri Setها انتخاب هوشمندانه‌ای برای شماست. شلوارک‌هایی که تا زیر زانو آمده است و تی‌شرت‌هایی که با انواع طرح‌ها مزین شده‌اند، ظاهری آراسته به شما خواهد داد. نه تنها با این ست می‌توانید در یک دورهمی، خودمانی و ساده به نظر برسید بلکه خواهید توانست خیلی خوش‌استایل هم به رختخواب بروید. محال است با این لباس، به اتاق خواب خود بروید و برای چند دقیقه‌ای جلوی آینه‌ی قدی، از دیدن خود لذت نبرید. رنگ‌هایی که در بازار ارائه شده است، دست شما را در انتخاب باز می‌گذارد، اصلا نگران نباشید.

۹. لباس راحتی زنانه، مدل Babydoll

این مدل لباس‌های خواب را قطعا اوایل ازدواج خواهید پوشید. لباس‌هایی که بیشتر از راحتی، به جذابیت شما اضافه می‌کنند. آنچه که در آینه از خود خواهید دید، زنی دلربا با پیراهنی کوتاه و یا بلند نازک است که سعی دارد تمام زیبایی خود را به نمایش بگذارید. معمولا رنگ‌های تیره، بهترین رنگ‌های این مدل لباس‌های زنانه است. منتها پیشنهاد ما این است که در انتخاب این لباس‌های خواب، حتما به اندام خود و آنچه که قرار است با پوشیدنشان از شما به نمایش گذاشته شود، دقت کافی داشته باشید.

در انتخاب لباس خواب به چه نکاتی دقت کنیم؟

لباس خانگی شما نیز مانند لباس مهمانی، نکات زیادی دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. از جنس پارچه تا مدل آن مواردی هستند که به هیچ عنوان نباید آن‌ها را فراموش کنید:

  • جنس پارچه را طوری انتخاب کنید که اصلا باعث ناراحتی پوست شما نشود. خیلی از ما حساسیت‌های پوستی داریم و بهتر است که قبل از اینکه به مراحل خطرناکی برسد، با انتخاب درست یک لباس، از آن جلوگیری کنیم.
  • دومن موردی که حتما باید به آن توجه کنید، مدل لباس خانگی است که قرار است بپوشید. درست است که در خانه هستید و ممکن است حتی یک نفر هم شما را با آن لباس نبیند، اما خودتان هم حق دارید که زیبایی را هر روز جلوی آینه ببینید. پس مدلی را انتخاب کنید که نقاط ضعف بدنتان را بپوشاند.
  • سومین پارامتری که باید حتما به آن دقت کنید، طرح و رنگ لباسی است که قرار است مدت زمان طولانی تنتان باشد. اگر فکر می‌کنید لباس‌های طرح‌دار ممکن است خیلی زود از چشمتان بیفتد، به سراغ مدل‌ها و طرح‌های ساده بروید.
  • چهارمین نکته نیز تطابق لباس با فصلی است که در آن قرار دارید. در زمستان، حتما لباس‌های کرک‌دار بپوشید که قرار نیست زیاد بودن بخاری، انتخاب بد شما را جبران کند.
  • لباس راحتی زنانه به اندازه لباس مهمانی مهم است!

حالا به یک جمع‌بندی نیاز داریم

آنچه که تا این لحظه یاد گرفتیم این است که اصلا نباید لباس‌های خانه را دست‌کم گرفت. باید یادمان باشد که علاوه بر راحتی این لباس‌ها، زیبایی را نیز مد نظر داشته باشید. شما در خانه هم باید زیبا باشید و از دیدن این همه زیبایی لذت ببرید. شاید بتوان گفت اولین موضوعی که دوران کرونا به ما آموخت این بود که، ما در خانه هم برای بهتر شدن حالمان می‌توانیم لباس‌های بهتری بپوشیم، دوش بگیریم و حتی آرایش کنیم. زیبایی مختص بیرون از خانه نیست. کافی است تا با انتخاب رنگ‌های متناسب با پوستتان، در خانه هم خوش‌استایل باشید.

منبع: Looksgud

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *