انواع استایل, ساترشید | طراجی و مد و پوشاک

۷ ایده‌ی جذاب برای استایل با پانچو در فصل پاییز و زمستان

پانچوها یکی از بهترین آیتم‌ها درفصل پاییز و زمستان برای استایل خانم‌ها هستند، گاهی ممکن است پانچویی بسیار زیبا را انتخاب کنید اما چون آن را به درستی ست نکرده‌اید، استایل مناسبی نداشته باشید. در این مقاله ابتدا به تاریخچه‌ی پانچو می‌پردازیم و پس از آن روش‌های مختلف ست کردن پانچو در استایل را بررسی می‌کنیم؛ با ما در مجله‌ی دیجی‌استایل همراه باشید.

تاریخچه‌ی پانچو

پانچو پوششی بدون فرم و دوخت است که برشی مستطیل شکل و یا دایره‌ای دارد. در ابتدا پانچو‌ها در کشورهای آمریکای لاتین مورد استفاده قرار می‌گرفتند؛ از پانچوهای بلند و سنگین برای مسافرت گرفته تا پانچوهای سبک برای کشاورزی و کارهای مزرعه، مردمان آمریکای لاتین انواع و اقسام پانچوهای مختلف را در موقعیت‌های مختلف بر تن می‌کردند.

به تدریج با تلفیق برخی المان‌های اروپایی این آیتم‌های زیبا توسط مردم غیر بومی هم مورد استفاده قرار گرفت و از دهه‌ی هفتاد میلادی پانچوها به طور رسمی وارد چرخه‌ی مد جهانی شدند. در طی سالیان متوالی پانچوها به صورت متناوب به چرخه‌ی مد وارد و از آن خارج شده‌اند. بسیاری از طراحان مد پانچوهای مختلفی را در کالکشن‌های گوناگون به کاربرده‌اند و لباس‌های بسیاری با الهام از پانچوهای سنتی آمریکای لاتین طراحی شده‌اند.

استایل با پانچو برای فصل پاییز و زمستان

در حال حاضر پانچو‌ها با انواع و اقسام رنگ‌ها، طرح‌ها مدل‌ها و بافت‌های مختلف در بازار موجودند؛ از پانچوهای جلو بسته بافتنی تا پانچوهای پارچه‌ای جلو باز که برای فصول و موقعیت‌های مختلف می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. هر چند در تابستان و بهار هم می‌توانید از پانچوهای سبک و نازک استفاده کنید اما به طور کلی پانچوها یکی از بهترین آیتم‌ها برای فصل پاییز هستند. در فصل زمستان هم پانچوهای پشمی و بافتنی کلفت بسیار کارآمد و مناسبند.

۱. استایل با پانچو یقه اسکی

پانچو یقه اسکی

این پانچوهای زیبا برای فصول زمستان و پاییز مناسبند و شما را گرم نگه می‌دارند. این که چه رنگ و طرحی را انتخاب کنید و چه آیتم‌هایی را با پانچویتان ست کنید به سلیقه‌ی شما بستگی دارد اما به طور کلی این نوع پانچوها با شلوارهای جین جذب یا لگ و بوت‌های بلند استایل جذاب‌تری دارند؛ از آنجایی که این نوع پانچوها به خودی خود بالاتنه را بزرگ‌تر نشان می‌دهند برای این که استایل متعادلی ایجاد شود شلوارهای جذب لوله تفنگی راحت ترین انتخاب هستند.

بوت‌های بلند هم استایل بسیار شیک و مدرنی به این پانچو‌ها می‌دهند. به عنوان مثال می‌توانید یک پانچوی بافت روشن بپوشید و پانچویتان را با یک بوت بلند تا بالای زانو ست کنید و استایل بدهید.

بر عکس دیگر انواع پانچوها در این مدل پانچو چون کاملا بسته است لباسی که زیر پانچویتان پوشیده‌اید مشخص نمی‌شود بنابراین بسته به فصل، هر چه خواستید می‌توانید زیر آن بپوشید.

۲. استایل با پانچو پیچیدنی اورسایز

پانچو پیچیدنی

این نوع پانچوها در واقع یک روسری اورسایز بافتنی یا پارچه‌ای هستند که می‌توانید آن‌ را دور خودتان بپیچید. می‌توانید این مدل پانچو‌ها را به تنهایی استفاده کنید و یا همراه مانتو بافت خود داشته باشید.

در زیر این نوع پانچوها می‌توانید بلوز ساده و یا بلوز یقه اسکی بپوشید و با پانچویتان ست کنید. همانند سایر مدل‌های پانچو، شلوارهای جذب و بوت‌ها و نیم بوت‌ها با این مدل هم جذاب خواهد بود.

اگر به استایل بوهو علاقه‌مند باشید این نوع پانچوهای اورسایز برایتان فوق‌العاده‌اند و با یک پانچوی پیچیدنی طرح‌دار و دیگر آیتم‌های بوهو می‌توانید یک استایل بی‌نظیر پاییزی یا زمستانی داشته باشید.

۳. استایل با پانچوهای جلوباز

پانچو جلو باز

اگر به استایل لایه‌لایه زمستانی و پاییزی علاقه‌مندید این استایل برایتان بسیار مناسب است مخصوصا اگر به استایل بوهو علاقه‌مند باشید.

در این نوع پانچو آنچه که در زیر پانچو می‌پوشید حائز اهمیت است. بلوزهای آستین بلند یقه‌گرد، پلیور، بلوزهای یقه اسکی و پیراهن‌های مردانه‌ی یقه‌دار بهترین گزینه‌ها برای این نوع پانچو هستند.

برای این که استایل‌تان جذاب‌تر شود اگر پانچوی طرح‌دار انتخاب کرده‌اید، بهتر است آیتم زیر پانچویتان را ساده انتخاب کنید، یا اگر پانچوی ساده‌ای انتخاب کرده‌اید بهتر است پلیور، بلوز یا پیراهنی که زیر پانچویتان می‌پوشید طرح‌دار باشد.

پانچو جلو باز

در این استایل ترکیب رنگی که ایجاد می‌کنید هم بسیار مهم است چرا که شما دو لایه لباس را روی هم پوشیده‌اید و این دو لایه باید با یکدیگر هارمونی داشته باشند. رنگ‌های متضاد، رنگ‌های مکمل رنگ‌هایی که در چرخه‌ی رنگ در کنار یکدیگر قرار دارند، در کنار یکدیگر ترکیب چشم‌نوازی را ایجاد می‌کنند. در انتخاب آیتمی که زیر پانچو می‌پوشید به این نکته دقت کنید.

همچون سایر مدل‌های پانچو با توجه به نوع شکل پانچو انتخاب شلوارهای تنگ و جذب و لوله تفنگی یا لگ به همراه با بوت یا نیم‌بوت ساده‌ترین و جذاب‌ترین انتخاب خواهد بود.

پانچو جلو باز

۴. پانچوهای جلوبسته با یقه‌ی باز و شل

پانچو جلو بسته

این نوع از پانچوها هم بسیار جذاب و شیک هستند و برای کسانی که دوست دارند استایل پاییزی لایه‌لایه داشته باشند، انتخاب بسیار مناسبی محسوب می‌شوند.

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ست کردن با این نوع پانچوها پیراهن‌های مردانه‌ی یقه‌دار است. پانچویتان را به نحوی با این پیراهن‌ها ست کنید که یقه‌ی پیراهن‌تان بیرون یقه‌ی پانچو باشد. به نکات مربوط به ترکیب و هارمونی رنگ‌ها هم دقت کنید. علاوه بر پیراهن‌های یقه‌دار تیشرت‌های ساده و بلوزهای یقه‌گرد هم انتخاب خوبی برای ست کردن با این نوع پانچوها هستند.

۵. استایل با پانچو و کمربند

پانچو با کمربند

پانچو یک فرم اورسایز به استایل می‌دهد، اگر این حالت اورسایز و گشاد را دوست ندارید باز هم می‌توانید پانچو بپوشید، به این صورت که پانچویتان را با یک کمربند چرمی زنانه ست کنید؛ یک کمربند زیبا و خوش‌رنگ هماهنگ با پانچو انتخاب کنید و دور کمرتان ببندید. این استایل هم بسیار شیک است هم با توجه به این کمرتان را باریک‌تر نشان می‌دهد جلوه‌ی جذاب‌تری دارد.

۶. ست کردن انواع پانچو با شلوارهای دم‌پا گشاد

پانچو با شلوار دم پا

ست کردن پانچو با جین دم‌پا‌گشاد به خوبی انجام می‌شود. این ترکیب یادآور استایل‌های دهه‌ی هفتاد میلادی و به نوعی انتخابی مناسب برای کسانی است که می‌خواهند استایل رترو داشته باشند. اگر می‌خواهید پانچو را با جین دم‌پا گشاد بپوشید، بهتر است یک جفت نیم‌بوت پاشنه‌دار کلاسیک برای خودتان انتخاب کنید.

۷. ست کردن پانچو با شلوارهای جین زاپ‌دار

پانچو با شلوار زاپ دار

به طور کلی پانچو یک ماهیت سنتی یا کلاسیک به استایل می‌دهد، اگر می‌خواهید کمی تم مدرن به استایل‌تان بدهید به جای جین معمولی پانچو را با شلوارهای جین زاپ‌دار ست کنید. این نوع ست کردن با پانچو یک استایل کژوال مدرن و جذاب برایتان ایجاد می‌کند.

شلوار زاپ دار

با جین زاپ‌دار و پانچو هم بوت‌های مختلف را می‌توانید ست کنید و هم این که کتانی بپوشید.

نکاتی که در استایل با پانچو باید به آن توجه کنید

استایل با پانچو

  • در صورتی که استایل اسپورت یا کژوال دارید، علاوه بر بوت و نیم‌بوت می‌توانید پانچو را کفش کتانی هم ست کنید. فقط توجه داشته باشید که در این حالت بهتر است شلوار جین به پا کنید.
  • با توجه به مدل گشاد پانچو اگر در زیر پانچویتان پلیور می‌پوشید بهتر است یک پلیور جذب و تنگ انتخاب کنید و از پوشیدن پلیورهای گشاد و شل خودداری کنید چرا که در این صورت بدنتان درشت‌تر دیده می‌شود.
  • اگر می‌خواهید همراه پانچویتان دامن بپوشید، یک دامن میدی انتخاب کنید و همراهش بوت یا نیم‌بوت بپوشید.
  • عینک‌های آفتابی بزرگ با پانچو استایل مدرن و جذابی را ایجاد می‌کنند.
  • اگر پانچو را از روی مانتو بپوشید چندان جالب نمی‌شود، به جای مانتو می‌توانید یک پیراهن ماکسی بلند زیر پانچویتان بپوشید و با یک جفت بوت یا نیم‌بوت خوش‌رنگ و خوش‌دوخت استایل‌تان را تکمیل کنید.
  • اگر استایل بوهو دارید آزادید هر نوع طرح شلوغ و رنگارنگی را با یکدیگر ترکیب کنید اما اگر دوست دارید استایل کلاسیک یا مدرنی داشته باشید پانچوی طرح‌دار را با آیتم‌های ساده بپوشید.
  • به این دلیل که پانچو و شنل غالبا از پارچه‌های ضخیم دوخته می‌شود و می‌تواند بالاتنه را از حدی که هست درشت‌تر نشان دهد. خانم‌های پلاس سایز که بالاتنه‌ی درشتی دارند بهتر است پانچوی مورد نظرشان را از نوع تک‌رنگ و ساده و بدون طرح انتخاب کنند. نکته‌ی دیگری که خانم‌های پلاس سایز باید به آن دقت کنند این است که اگر پانچوی انتخابی‌شان جنسی خشک و آهار زده نداشته باشد، روی بدن بهتر می‌ایستد و جلوه‌ی جذاب‌تری خواهد داشت.
  • اگر می‌خواهید با پانچو کشیده‌تر و قلمی‌تر به نظر برسید بهتر است پانچویی را انتخاب کنید که طرح‌های عمودی دارد.
  • پانچوهای بافت برای فصل زمستان فوق‌العاده‌اند؛ این پانچوها هم شما را گرم نگه می‌دارند و هم این که با تنوع زیادشان در طرح و رنگ شادی و نشاط زمستانه را به کمد لباس شما می‌آورند. اگر پانچوی بافت ندارید به شما توصیه می‌کنیم این آیتم‌های زیبا و کاربردی را به کمد لباس زمستانه و پاییزه‌تان اضافه کنید. ترکیب پانچوهای بافت با کلاه و شال‌گردن بافتنی هم ترکیبی بسیار جذاب و دوست‌داشتنی پدید می‌آورد.
  • مدل کیفی که با پانچو انتخاب می‌کنید علاوه بر استایل و موقعیت بستگی به نوع پانچویی دارد که انتخاب کرده‌اید. به عنوان مثال اگر پانچوی اورسایز پیچیدنی پوشیده‌اید کیف رو دوشی برایتان سخت است و بهتر است از کیف دستی استفاده کنید، اما اگر پانچوی جلوبسته به تن دارید کیف یک طرف یا رودوشی برایتان بسیار مناسب است.

سخن آخر

در این مطلب به معرفی تاریخچه و انواع پانچو پرداختیم. این که چه نوع پانچویی را انتخاب می‌کنید بسته به استایل شخصی، سلیقه و موقعیت شما دارد، اما به طور کلی با توجه به نکاتی که در این مطلب به آن اشاره کردیم و با انتخاب هوشمندانه و خلاقانه‌ی دیگر آیتم‌ها می‌توانید استایلی جذاب و چشمگیر با این آیتم‌های جذاب داشته باشید.

منابع: lookasticladyfashioniser

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *