انواع استایل, ساترشید | طراجی و مد و پوشاک

۷ اشتباه رایج در استایل زمستانی آقایان

استایل زمستانی آقایان جزو شیک‌ترین استایل‌های مردانه است. اما مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که برخی از افراد قوانین لباس پوشیدن در زمستان را نمی‌دانند. نیمی از افراد با تیشرت و لباس‌های خنک زمستان را سپری می‌کنند و نیمی دیگر برای شرایط آب‌ و‌ هوایی‌ای مانند عزیمت به قله‌ی اورست لباس می‌پوشند.

حقیقت این است که در فصل زمستان می‌توانیم با لباس‌های گرم استایل شیکی داشته باشیم. در این مطلب ۷ اشتباه رایج در استایل زمستانی آقایان و چگونگی اجتناب از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

۱. عدم استفاده‌ی هوشمندانه از لایه‌های لباس‌

لایه‌های مناسب لباس در زمستان

به نظر نمی‌رسد این مورد بزرگ‌ترین اشتباه باشد، اما بسیاری از افراد نمی‌دانند که چگونه باید از لایه‌های لباس‌ها به صورت مناسب استفاده کنند. در ابتدا، باید قانون پایه را یاد بگیرید: از نازک‌ترین به ضخیم‌ترین. نازک‌ترین لایه باید نزدیک‌ترین لباس به بدنتان باشد. به عنوان مثال در صورتی که یک کت سنگین، جلیقه، پیراهن و زیرپوش دارید؛ باید به صورت زیر آن‌ها را بپوشید:

  • زیرپوش
  • پیراهن
  • جلیقه
  • کت سنگین

این یک قانون کلی است و در صورتی که سویشرت ضخیم‌تر و یک کت نازک‌تر داشته باشید، قابل اعمال نیست. اما باعث می‌شود که در عین انعطاف‌پذیری تا حد ممکن گرم بمانید. لباس پوشیدن به صورت لایه لایه باعث می‌شود انتخاب‌های بیشتری داشته باشید؛ به عنوان مثال فرض کنید هوا برفی است و فقط یک کت سنگین زمستانی و یک پیراهن پوشیده‌اید. زمانی که به محل کار خود می‌رسید باید لایه‌ی بالایی را در بیاورید. اما در صورتی که همچنان داخل محیط کار هم سرد باشد چاره چیست؟ اگر یکی از همکارها پنجره را باز بگذارد باید چه کار کرد؟ اگر احساس سرمای بسیار زیاد داشته باشید راه حل این است که لایه‌های بیشتری بپوشید. با پوشیدن یک سویشرت روی پیراهن خود، انتخاب‌های بیشتری در طول روز خواهید داشت.

۲. پوشیدن لباس نامناسب

باید در زمستان لباس مناسب فصل سرما بپوشیم. اما چگونه باید این کار را انجام دهیم؟

هوا را بررسی کنید. این نکته واضح به نظر می‌رسد، اما با این وجود بسیاری از آقایان لباس‌های اشتباهی برای پوشیدن در محل زندگی‌شان انتخاب می‌کنند  و نمی‌دانند که چرا هیچگاه احساس راحتی در طول زمستان ندارند.

پس از اینکه آب‌و‌هوای محل زندگی خود را شناختید می‌توانید لباس‌های مناسب برای آن شرایط آب‌و‌هوایی را انتخاب کنید. در صورتی که در جایی زندگی می‌کنید که هر روز شاهد بارش برف هستید و دمای هوا زیر صفر است باید از یک کت بادوام و سنگین و بوت‌های محکمی که کف پلاستیکی دارند استفاده کنید.

مساله‌ی دیگری که بسیاری از افراد در زمستان انجام می‌دهند پوشیدن کفش کتانی در برف است؛ این کفش‌ها با وجود زیبایی، برای استفاده در برف مناسب و مجهز نیستند.

۳. صرف هزینه‌ی بسیار زیاد برای موارد اشتباه

لباس‌های زمستانی نامناسب

در ابتدا اولویت‌هایتان را مشخص کرده سپس چیزهایی که نیاز دارید را بخرید. نخست باید به این نکته توجه کنید که یک برند مشهور به این معنا نیست که به صورت قطعی بهتر از دیگران است. برخی برندهای مشهور کت زمستانی تهیه شده از پلی‌استر را معرفی می‌کنند و این در حالی است که پلی‌استر زمانی خوب است که با پارچه‌های دیگر ترکیب شده باشد. اغلب کت‌های پلی‌استر در برابر سرما مقاوم نیستند. پلی‌استر قابلیت تنفس ندارد و در صورت افزایش دما باعث عرق کردن می‌شود.

در عوض، سعی کنید کتی که از پشم یا ترکیبی از پشم تهیه شده است را بخرید. این کت‌ها در برابر رطوبت و آتش مقاوم بوده و دوام بالایی هم دارند. همچنین پول خود را صرف خرید چیزی که نیاز ندارید نکنید. به عنوان مثال در صورتی که دمای محل زندگی شما پایین‌تر از ۳۰ درجه نمی‌آید، به کتی که مناسب استفاده در دمای زیر صفر باشد نیازی نخواهید داشت.

۴. صرف نکردن پول کافی برای لباس‌های مناسب

با وجود اینکه صرف هزینه‌ی زیاد برای خرید موارد اشتباه بسیار آسان است، خرید اقلام مورد نیاز با قیمت پایین هم اشتباه دیگری است.

کدام اقلام را باید بخریم؟

  • کت و ژاکت
  • زیرپوش گرم
  • پوتین

کت و ژاکت باید کیفیت بالایی داشته باشند. همانطور که پیش از این توضیح دادیم جنس پشمی یا ترکیبی از پشم بهترین انتخاب برای این اقلام است و در مقایسه‌ی با نمونه‌ی مشابه آن از جنس پلی‌استر قیمت بالاتری دارد.

زیرپوش گرم لباس دیگری از استایل زمستانی است که باید برای آن هزینه کنید. این مورد نخستین خط دفاعی و پایه‌‌ی لایه‌های لباسی برای پوشش در زمستان است. در صورتی که لایه‌ی پایه‌ی خوبی نداشته باشید، به اندازه‌ی کافی گرم نخواهید ماند. علاوه بر این زیرپوش به صورت مستقیم با پوست بدن در تماس است و باید تا حد امکان راحت باشد.

با وجود اینکه زیرپوش گرم لایه‌ی پایه‌ی لباس‌ها است، کفش و پوتین پایه‌ی کل استایل هستند. هنگام خرید کفش برای هر فصلی به ویژه زمستان باید به کیفیت توجه ویژه‌ای داشته باشید. بهترین قسمت صرف هزینه‌ی زیاد روی همه‌ی این محصولات این است که آن‌ها عمر طولانی‌تری در مقایسه‌ با گزینه‌های ارزان قیمت مشابه‌شان خواهند داشت. با صرف کمی هزینه‌ی بیشتر برای مدت طولانی‌تری می‌توانید محصولات را استفاده کنید.

۵. نادیده گرفتن قدرت رنگ و طرح

رنگ‌های لباس‌های زمستانی

این مورد اشتباهی است که افراد بسیاری مرتکب می‌شوند و حتی آن را تشخیص نمی‌دهند. بهترین قسمت زمستان و پاییز این است که امکان به کار گرفتن رنگ‌ها و طرح‌های بسیار متنوعی که اغلب در بهار و تابستان نمی‌توانید بپوشید، وجود دارد.

رنگ‌های پاستلی مناسب استایل زمستانی آقایان نیستند. سعی کنید از تغییر رنگ محیط استفاده کنید. به عنوان مثال درخت‌ها و سبزه‌ها را در نظر بگیرید. در فصل تابستان بسیاری از درخت‌ها و چمن به رنگ سبز روشن هستند. در پاییز و زمستان برگ‌ها تغییر رنگ‌ داده و به سمت رنگ‌های گرم می‌روند. با شروع زمستان درخت‌ها تیره‌تر شده و در اثر سختی آب‌و‌هوا بافت بیشتری روی آن‌ها به چشم می‌خورد. در فصل‌های سرد از رنگ‌هایی مانند مشکی، سرمه‌ای، قهوه‌ای روشن و سبز زیتونی و طرح‌هایی مانند کبریتی و راه راه استفاده کنید. همه‌ی این طرح‌ها و رنگ‌ها برای زمستان مناسب هستند. در صورتی که علاقه‌مند به پوشیدن رنگ‌های روشن هستید باید به این نکته توجه داشته باشید که این رنگ‌ها بازتابی هستند و به دلیل بازتاب نور خورشید نمی‌توانند مانند رنگ‌های تیره شما را گرم نگه دارند.

۶. خرید لباس‌های نامتناسب

درست است که در فصل سرما بیشتر تمرکز روی گرم ماندن است اما نباید فراموش کنیم که تیپ مناسب یکی از بخش‌های اصلی استایل زمستانی آقایان است. لباس‌هایی که نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد هستند را انتخاب کنید. لباسی را پیدا کنید که اندازه‌ی آن برایتان متناسب باشد. با این کار لباس‌ها جلوه‌ی بسیار باکیفیتی خواهند داشت و ظاهر شما بسیار بهتر به نظر خواهد رسید.

یک اشتباه رایج آقایان این است که شلوارهای خیلی تنگ یا خیلی گشاد انتخاب می‌کنند؛ در فصل زمستان هر دو مورد آن‌ها انتخاب‌های نامناسبی هستند زیرا ظاهر بدی داشته و اجازه نمی‌دهند گرم بمانید. مساله در رابطه با هوا و قابلیت هدایت گرما است. در صورتی که شلوارها به اندازه‌ای گشاد باشند که هوا به آسانی در آن‌ها جریان داشته باشد، هوای گرم نمی‌تواند در آن‌ها باقی بماند. اگر جنس شلوار در برابر هوا نفوذناپذیر باشد (اغلب شلوار جین‌های اسکینی اینگونه هستند)، شلوار تنگ هیچگونه محافظتی به شما نخواهد داد و باد از میان آن‌ها عبور خواهد کرد.

۷. خرید عینک آفتابی ارزان‌قیمت

عینک آفتابی مناسب برای آقایان در زمستان

خورشید در زمستان به زمین نزدیک‌تر است و به همین دلیل است که در زمستان درخشش بیشتری دارد. به دلیل محور گردش زمین نیمکره‌ی شمالی در طول زمستان به خورشید نزدیک‌تر است. این یک باور اشتباه است که فصل‌ها در پی مجاورت زمین با خورشید ایجاد می‌شوند بلکه آن‌ها در واقع به دلیل زاویه‌ی محور زمین نسبت به خورشید به وجود می‌آیند. به همین دلیل، خورشید در فصل زمستان نزدیک‌تر و روشن‌تر است. علاوه بر این برف نور خورشید را بسیار تند بازتاب می‌کند و همین موضوع باعث درخشش بیشتر آن می‌شود. نخستین عینک آفتابی در دوران ماقبل تاریخ توسط سرخپوست‌ها با استفاده از عاج مسطح با شیارهای کوچکی به منظور مسدود کردن نور خورشید ساخته شد. امروزه، عینک‌های آفتابی باکیفیت با میزان محافظتی که در برابر اشعه‌ی UV دارند مشخص می‌شوند. پلاریزه عامل مهم دیگری در انتخاب عینک است که باعث کاهش تشعشع می‌شود.

در پایان

در این مطلب با اشتباه‌هایی که آقایان در لباس پوشیدن برای استایل زمستانی خود انجام می‌دهند آشنا شدیم. به نظر شما چه نکات دیگری در زمینه‌ی لباس پوشیدن آقایان در فصل سرما نیاز به توجه و تصحیح دارند؟

منبع: Real Men Real Style

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *