انواع استایل, ساترشید | طراجی و مد و پوشاک

۶ ترکیب جذاب با رنگ سال ۲۰۲۲ که استایلتان را درخشان می‌کنند

اگر اخبار مد را دنبال می‌کنید، حتما می‌دانید که اخیرا انتظارها برای معرفی رنگ لباس سال ۲۰۲۲ به پایان رسیده و پنتون از این رنگ جدید و جذاب پرده‌ برداشته است. با این حال، حالا که کمی از هیجان اولیه‌ی معرفی رنگ جدید کم شده، بسیاری از افراد به این فکر افتاده‌اند که این رنگ جدید را اصلا چطور باید ست کنند! به همین دلیل دیجی‌ استایل این مطلب را به نحوه‌ی ست کردن رنگ بنفش ویژه‌ی امسال یا همان (Very Peri) اختصاص داده است؛ پس اگر شما هم در مورد ست کردن این رنگ خاص با سوال و تردید رو‌به‌رو هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا حتما در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید.

رنگ لباس سال ۲۰۲۲، ترکیب زیبایی و آرامش بر تن شما!

ست رنگ سال 2022

شرکت پنتون برای انتخاب یا بهتر بگوییم، تولید رنگ سال ۲۰۲۲ بدون برنامه‌ریزی عمل نکرده است. شرکت‌های حوزه لباس و مد هم قبلا از این انتخاب شرکت پنتون باخبر بودند و شما می‌توانید اثر آن را در ست‌های کالکشن پاییز و زمستان سال ۲۰۲۱ هم مشاهده کنید. یکی از بهترین مثال‌ها در این‌ خصوص، کالکشن جدید برند والنتینو است؛ همین‌طور برندهایی مانند ایو سن لورن و ژیوانشی نیز در کالکشن پاییزه و زمستانی سال ۲۰۲۱ خود از این رنگ خاص و زیبا در لباس های خود استفاده کرده‌اند. همچنین بسیاری از سلبریتی‌ها هم طی این فصل از رنگ لباس سال ۲۰۲۲ در طراحی‌های خود استفاده کرده‌اند که از بین آن‌ها می‌توان به حضور لیدی گاگا با لباس بنفش منحصربه فردش در مراسم فرش قرمز فیلم جنجال‌برانگیز خانه‌ی گوچی اشاره کرد.

به‌طور خلاصه این رنگ جدید و خارق‌العاده، بنا دارد تا درهای جدیدی را در حوزه‌ی طراحی مد به روی متخصصان باز کند تا علاوه بر زیبایی، آرامش و هیجان هم‌زمان را در لباس‌های سال آینده به بازار عرضه کنند. ‌برای آشنایی کامل با رنگ سال ۲۰۲۲ می‌توانید به مقاله‌ی دیگر دیجی‌ استایل مراجعه کنید.

ست کردن رنگ بنفش برای سال جدید

Complementary-colors

به‌طور کلی، قواعدی که برای ست کردن رنگ بنفش وجود دارد برای رنگ لباس سال ۲۰۲۲ هم صادق است اما این را در نظر داشته باشید که بنفش وری پری (Very Peri) ترکیب جالبی دارد که بیشتر به آبی نزدیک است تا قرمز و همین موضوع باعث می‌شود تا ست کردن آن به سادگی دیگر رنگ‌های هم‌خانواده‌اش نباشد. از طرف دیگر، چون این رنگ به رنگ‌های پاستلی هم نزدیکی دارد، می‌توان بنفش خاص امسال را با آن‌ها هم ست کرد؛ به‌خصوص زرد و سبز پاستلی با رنگ سال ۲۰۲۲ ترکیب‌های جالبی می‌سازند.

۱. ست بنفش و صورتی، دخترانه‌ی دخترانه

VerryPerry-and-pink

رنگ لباس سال ۲۰۲۲ را هم می‌توان مثل دیگر تنالیته‌های رنگ بنفش با صورتی ست کرد. با این تفاوت که احتمالا از دیگر ترکیب‌های ست بنفش و صورتی، آرام‌تر و باوقارتر است؛ بنابراین، اگر به‌دنبال یک ترکیب دخترانه‌ی شیک هستید که چندان هم توی چشم نباشد، ست صورتی و بنفش وری پری می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد.

۲. ست رنگ لباس سال ۲۰۲۲ با دیگر تنالیته‌های بنفش!

Different shades of purple

بنفش مخصوص امسال نه‌تنها در استایل مونوکروم که در ترکیب با انواع دیگر رنگ بنفش هم چیزی کم و کسر ندارد. می‌توانید با خیال راحت آن را با بنفش‌های تیره‌تر در دو سر طیف قرمز و آبی ست کنید و مطمئن باشید که آنچه انتخاب کرده‌اید، در کنار هم یک ترکیب فوق‌العاده را خواهد ساخت. اگر از طرفداران پر و پا قرص رنگ بنفش هستید، امسال سال شماست و می‌توانید هرچقدر دوست دارید، از این رنگ در استایلتان استفاده کنید!

۳. ست آبی و بنفش ترکیبی سرشار از امید و آرامش‌

VerryPerry-and-blue

در جست‌وجوی آرامشی هستید که طی این دو سال، در همه‌گیری ویروس کرونا از دست رفته؟! ست آبی و بنفش وری پری را امتحان کنید! این ترکیب تمام آنچه از آرامش و امید برای سال آینده می‌خواهید را برای شما به ارمغان می‌آورد. نکته‌ی جالب این‌جاست که رنگ لباس سال ۲۰۲۲ نه‌ تنها برای فصل گرم سال، بلکه در همین زمستان جاری هم به اندازه‌ی کافی برای استفاده جذابیت دارد؛ پس حتی یک روز را هم برای ساختن یک استایل جدید از این رنگ هدر ندهید!

۴. رنگ لباس سال ۲۰۲۲ و ست رنگ بنفش با کرم

VerryPerry-and-cream

وری پری که درمیان خانواده‌ی رنگ‌های آبی، پرهیجان و دربین رنگ‌های خانواده‌ی قرمز، باوقار و متین ظاهر می‌شود، در ترکیب با رنگ کرم بیشتر بخش آبی خود را به رخ می‌کشد. اما در هر صورت، ست رنگ بنفش با کرم از آن ترکیب‌هایی است که به‌سادگی نمی‌توانید از کنارش عبور کنید. علاوه بر این، رنگ لباس سال ۲۰۲۲ در کنار تنالیته‌های مختلف زرد هم ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند؛ بنابراین، با وجود جدید بودن وری پری در پالت شرکت پنتون، لازم نیست نگران ست کردن آن باشید. چون آنقدر رنگ‌های مختلف برای اینکار در اختیار دارید که بعید بتوانید از همه‌ی آن‌ها استفاده کنید.

۵. ست بنفش و قرمز برای هیجان بیشتر

VerryPerry-and-red

ست بنفش و قرمز در نقطه‌ی مقابل رنگ‌های سبز و آبی قرار دارد و اگر می‌خواهید به استایل خود شور و حرارت ببخشید، کافی است تا اندکی از رنگ قرمز را در کنار رنگ لباس سال ۲۰۲۲ به کار بگیرید تا ببینید چطور هیجان به آیینه‌ی رو‌به‌روی شما اضافه‌ می‌شود!

از آنجا که رنگ بنفش وری پری به خودی خود آرام و متین است، استفاده از رنگ قرمز پرحرارت می‌تواند تعادل جذابی میان رنگ‌های گرم و سرد برقرار کند.

۶. ست بنفش و نارنجی، ترکیبی برای سرزندگی!

VerryPerry-and-Orange

ممکن است دوست داشته باشید که با بنفش ویژه‌ی امسال یک استایل گرم و سرزنده بسازید اما در عین حال هم چندان تمایلی به استفاده از رنگ قرمز نداشته باشید. در چنین حالتی، ست بنفش و نارنجی بهترین انتخاب برای رنگ لباس سال ۲۰۲۲ به‌شمار می‌آید. به‌خصوص قرار گرفتن رنگ نارنجی روشن مکمل بنفش وری پری در کنار آن یک ترکیب خاص و زیبا را به وجود می‌آورد که می‌توان آرامش و هیجان را یکجا در چنین استایلی پیدا کرد.

۷. ترکیب بنفش سال ۲۰۲۲ و رنگ سبز

VerryPerry-and-green

فکر می‌کنید ترکیب بنفش با رنگ سبز کمی عجیب و غریب است؟ باید بگوییم که اشتباه می‌کنید! در دنیای امروز مد و فشن ترکیب‌های جالب و جذابی وجود دارند که بسیاری از ما حتی نمی‌توانیم آن‌ها را کنار هم تصور کنیم اما همین که تصویر را می‌بینیم، متوجه می‌شویم که چقدر خوب این رنگ‌ها یکدیگر را تقویت می‌کنند. ست سبز و بنفش سال ۲۰۲۲ هم همینطور است؛ بیشتر از آنکه تصور کنید یک ترکیب ایدئال را به‌وجود می‌آورند!

می‌توانید در کنار رنگ بنفش وری پری از سبز تیره یا سبز روشن و پاستلی استفاده کنید؛ درهرصورت این ست فوق‌العاده است.

۸. رنگ لباس سال ۲۰۲۲ همراه رنگ‌های خنثی، برای یک استایل خاص!

VerryPerry-black-grey-white

 

اگر ترجیح می‌دهید درمورد این رنگ جدید کمی احتیاط به خرج بدهید، ست کردن رنگ لباس سال ۲۰۲۲ با رنگ‌های خنثی می‌تواند بهترین کار ممکن برای شما باشد. این رنگ‌ها هیچ‌وقت شما را ناامید نمی‌کنند و می‌توانید آن‌ها در ترکیب با هر رنگی مورد استفاده قرار بدهید. رنگ‌های خنثی شامل سفید، خاکستری و مشکی، این قدرت را به شما می‌دهند تا از هر رنگی برای تکمیل استایلتان بهره بگیرید. نکته‌ی دیگر این‌که شاید رنگ‌های خنثی مانند دیگر رنگ‌هایی که ذکر کردیم، هیجان‌انگیز نباشند اما آن‌ها هم جذابیت‌های خاص خودشان را دارند؛ به‌خصوص اگر قصد داشته باشید استایلی خاص و رسمی داشته باشید.

۹. رنگ سال و استایل مونوکوروم

Monokrom-style

یکی از انواع استایل‌هایی که می‌توانید در آن از رنگ بنفش سال ۲۰۲۲ استفاده کنید، استایل مونوکروم است. این نوع خاص از ترکیب لباس‌ها به استفاده از المان‌های مختلف لباس با یک رنگ یکدست گفته می‌شود. از آنجا که بنفش وری پری تا به همین جا هم جذابیت‌های زیادی از خود نشان داده، انتظار می‌رود برای استایل مونوکروم هم به یکی از گزینه‌های ثابت تبدیل شود. این ترکیب به‌ویژه برای تابستان بسیار مناسب به‌نظر می‌رسد!

در پایان

Different-tones-of-purple

اگر با وجود تمام آنچه ذکر کردیم، نمی‌توانید با رنگ خاص امسال ارتباط برقرار کنید، لازم نیست نگران باشید؛ چون همچنان رنگ‌های دیگر هم هستند که می‌توانند برای شما مناسب باشند. نکته‌ی جالب دیگر هم درمورد بنفش امسال، این است که از همین حالا برخی از شرکت‌ها انواع گجت‌ها و وسایل الکترونیکی را برای آسان کردن کار افراد در ست کردن ‌آن‌ها با لباسشان به بازار عرضه کرده‌اند!

در این مطلب، شما را با نحوه ست کردن رنگ لباس سال ۲۰۲۲ یعنی بنفش وری پری آشنا کردیم؛ رنگی که شرکت پنتون طی یک حرکت متفاوت، اقدام به ساخت آن کرده است تا وعده‌ی سالی متفاوت و جدید را به جهان بدهد.

منابع: crfashionbook, instyle, hypebae

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *