انواع استایل, ساترشید | طراجی و مد و پوشاک

۵ قانون لباس پوشیدن در هوای گرم بهار و تابستان

هنگامی که دمای هوا بالا می‌رود و گرم‌تر می‌شود، بیشتر افراد لباس‌هایی مانند پیراهن و تیشرت را انتخاب می‌کنند اما افراد شیک‌پوش و خوش استایل هیچگاه گرم شدن هوا را بهانه‌ای برای تغییر استایل و پایین آوردن استانداردهای لباس پوشیدن خود نمی‌دانند.  در ادامه در این مطلب چگونگی لباس پوشیدن و داشتن استایل شیک در هوای گرم بهار و تابستان ۱۴۰۱ را بررسی می‌کنیم. با مطالعه‌ی ۵ قانون معرفی شده و لباس‌هایی که در ادامه بررسی کرده‌ایم، استایل شیکی برای بهار و تابستان خود آماده کنید.

۱. لباس‌ها و پارچه‌های سبک وزن بخرید

پارچه‌های سبک وزن

به عنوان یک قانون کلی بهترین پارچه‌ها برای آب‌و‌هوای گرم سبک وزن بوده و از مواد طبیعی مانند نخ پنبه یا کتان تهیه می‌شوند.

  • وزن لباس را بررسی کنید. باید سبک باشد.
  • لباس را جلوی نور بگیرید. اگر داخل لباس کمی قابل مشاهده باشد نشانه‌ی خوبی است.
  • پارچه‌های سبک و تهیه شده از الیاف طبیعی سریع‌تر خشک می‌شوند و این موضوع یک مزیت برای زمان عرق کردن است.

پشم خالص سبک وزن هم برای این فصل انتخاب بسیار مناسبی است. باور اشتباهی که درباره‌ی پش وجود دارد این است که این پارچه برای زمستان مناسب است اما حقیقت این است که بافت‌های سبک‌تر پشم برای هوای گرم مناسب هستند. به جای استفاده از مدل‌های سنگین‌تر نخ پنبه، به دنبال پوپلین و سیرساکر باشید.

۲. برای خنک ماندن از پارچه‌های قابل تنفس استفاده کنید

دمای هوای بالا به همراه رطوبت زیاد می‌تواند باعث دشوارتر شدن زندگی به ویژه برای افرادی که به این شرایط آب‌و‌هوایی عادت ندارند شود. اغلب افراد با دفع گرما از بدن سعی می‌کنند خود را خنک نگه دارند. نکته‌ی بسیار مهم برای خنک نگه داشتن دمای بدن این است که اجازه بدهید هوا جریان داشته باشد.

پارچه‌های مخصوص آب‌و‌هوای گرم باید جریان هوا در لباس‌ها را به بیشترین حد ممکن رسانده و اجازه بدهند که گرما و رطوبت از آن‌ها خارج شوند. پارچه‌هایی که رطوبت را نگه می‌دارند موجب ایجاد بوهای نامطبوع می‌شوند. الیاف طبیعی به صورت کلی در جذب عرق از پوست و ایجاد امکان تبخیر آن از سطح بیرونی‌تر عملکرد بهتری دارند.

نخ پنبه بسیار راحت است و امکان تنفس راحت را برای بدن را با جذب عرق فراهم می‌کند. کتان و سایر الیاف طبیعی هم قابلیت تنفس دارند و به خوبی رطوبت را جذب می‌کنند. این پارچه‌ها نسبت به الیاف مصنوعی مانند پلی‌استر قابلیت تنفس بیشتری دارند. فقط به دلیل سبک وزن بودن پارچه نمی‌توان قابل تنفس بودن آن را تضمین کرد.

برخی پارچه‌ها با ایجاد لایه‌ی عایق روی پوست گرما را به دام می‌اندازند. الیاف مصنوعی و پارچه‌هایی که بافت‌های ضخیم‌تری دارند گرما را به سمت بدن منعکس کرده و جریان بیرونی گرما و رطوبت را نگه می‌دارند. الیاف مصنوعی آب را دفع می‌کنند آن‌ها اجازه می‌دهند عرق ایجاد شود، تبخیر را کاهش می‌دهند و باعث ایجاد ناراحتی و اذیت می‌شوند. ابریشم انتخاب خوبی برای فصول گرما نیست زیرا گرما را جذب می‌کند. این پارچه با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب شدید و تعریق مقداری از قدرت خود را از دست دهد. پشم به دلیل قابلیت تنفسی که دارداز پارچه‌های پلی‌استر بهتر است.

۳. خود را در برابر نور آفتاب محافظت کنید

محافظت در برابر آفتاب

با وجود اینکه داشتن استایل شیک در گرما خیلی خوب است اما محافظت در برابر اشعه‌ی مضر UV خورشید اولویت بالاتری دارد. لباس پوشیدن ساده‌ترین مدل محافظت در برابر نور خورشید است. هر چقدر پوست پوشش بیشتری داشته باشد بهتر است.

شلوارهای بلند پوشانندگی بیشتری نسبت به شلوارهای کوتاه دارند. پیراهن‌های آستین بلند از تیشرت بهتر هستند. یک ساعت پیاده‌روی سر، شانه‌ها، گردن و سایر قسمت‌های بدن را در معرض تابش مقدار زیادی نور آفتاب قرار می‌دهد. تیشرت‌ها و پیراهن‌های آستین بلندی را انتخاب کنید که ناحیه‌ی حساس زیر گردن را بپوشانند. در نهایت عینک آفتابی را فراموش نکنید. اما توجه داشته باشید که اولین مدلی که دیدید را نخرید بلکه از مناسب بودن آن برای فرم صورتتان مطمئن شوید.

۴. از خرید کت‌های آستردار بلیزر و پلی‌استر اجتناب کنید

ساختار یک لباس و روش تهیه‌ی آن به همان اندازه‌ی انتخاب پارچه‌ی مناسب لباس در هوای گرم اهمیت دارند. در صورتی که لباس به روشی تهیه شده باشد که روی قابلیت‌های تنفس و سبک وزن بودن تاکید نکند، داشتن این ویژگی‌ها برای پارچه هیچ سودی ندارد.

وجود آستر روی کت سبک وزنی که جنس آن ۱۰۰ درصد از پشم است باعث محدود شدن قابلیت تنفس پشم شده و آن را به انتخاب نامناسبی برای فصول گرم تبدیل می‌کند. کت‌های بلیزر اغلب آستر پلی‌استر، ابریشم یا ساتن دارند که هیچ‌یک از آن‌ها قابلیت تنفس خوبی ندارند و گرما را در لایه‌ی بین پارچه و آستر به دام می‌اندازند.

کت‌های بلیزر بدون آستر و کت‌های نیم آستر بهترین انتخاب برای فصل‌های گرم سال هستند. امکان کاهش حجم کت با انتخاب مدول بدون آستر داخلی هم وجود دارد. لباس‌های گشادتر به جریان هوا کمک می‌کنند. یک تیشرت نخی که کمی گشاد باشد باعث ایجاد احساس خنکی می‌شود.

۵. رنگ‌های روشن‌تر انتخاب کنید

لباس‌های رنگ روشن

رنگ‌های تیره گرما و نور بیشتری را جذب می‌کنند بنابراین گرم‌تر هستند. رنگ‌های روشن نور را بازتاب می‌دهند و برای پوشیدن در تابستان خنکی بیشتری را ایجاد می‌کنند. رنگ‌های تیره‌تر آبی، بنفش و سبز هنگام قرار گرفتن در معرض نور آفتاب شدید گرمای بیشتری تولید می‌کنند. رنگ‌های روشن در همان شرایط گرمای کمتری تولید می‌کنند.

نور بسته به میزان جذب یا بازتاب واکنش مختلفی به رنگ‌ها دارد. از آنجایی که رنگ سیاه به صورت طبیعی نور بیشتری را جذب کرده و مقدار کمی را بازتاب می‌دهد، گرمای بیشتری را نگه می‌دارد. رنگ سفید بیشتر نور را منعکس کرده و مقدار کمی را جذب می‌کند بنابراین گرمای کمتری را نگه می‌دارد. از آنجا که فصل‌های گرم با گرما و تابش نور آفتاب همراه هستند، لباس‌های رنگ روشن حس و حال متناسب شدن با فصل گرما را بهبود می‌دهند.

به احتمال زیاد طراح‌های مد به صورت سنتی لباس‌های فصل تابستان را در رنگ‌های سفید، بژ،‌صورتی و زرد طراحی می‌کردند و افراد با دنبال کردن این طرح‌ها سعی می‌کردند استایل جذابی داشته باشند. استفاده از لباس‌هایی به رنگ‌های سفید، آبی، کرم و زرد باعث می‌شوند احساس خنکی بیشتر و گرمای کمتری نسبت به رنگ‌های سیاه، سرمه‌ای یا سایر رنگ‌های تیره داشته باشید.

در پایان

در این مطلب نکات مربوط به لباس پوشیدن در هوای گرم بهار و تابستان را بررسی کردیم. به نظر شما چه موارد دیگری را برای لباس پوشیدن در این فصول گرم باید در نظر بگیریم؟

منبع: Real Man Real Style

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *