انواع استایل, ساترشید | طراجی و مد و پوشاک

۵ ایده‌ی جذاب برای استفاده از رنگ‌های پاستلی در استایل بهاری

سال‌هاست که رنگ‌های پاستلی جزو ترند‌ترین رنگ‌های مورد استفاده در بهار و تابستان محسوب می‌شوند. رنگ‌هایی بسیار لطیف و ظریف که طراوت و ملاحت نسیم بهاری، شکوفه‌های زیبا و عطر دوست‌داشتنی نعنا را در  ذهن ما تداعی می‌کنند. اما به چه رنگ‌هایی رنگ‌های پاستلی می‌گویند و چطور باید این رنگ‌های فوق‌العاده را در استایل اضافه کنیم؟ با ما در مجله‌ی دیجی‌استایل همراه باشید تا به پاسخ سوالات تان بپردازیم.

به چه رنگ‌هایی رنگ‌های پاستلی می‌گویند؟

رنگ های پاستلی

رنگ‌ پاستلی بیش از هر چیز را به یاد لباس نوزادان می اندازد؛ ملایم و بسیار لطیف. اگر در چرخه‌ی رنگ به رنگ‌هایی مانند صورتی، زرد، سبز، آبی و…کمی رنگ سفید اضافه کنیم، پاستلی‌ها به دست می‌آیند. سبز نعنایی، آبی آسمانی، بنفش یاسی روشن، صورتی روشن، زرد لیمویی، هلویی، موزی و… رنگ‌هایی هستند که به عنوان رنگ‌های پاستلی شناخته می‌شوند.

رنگ‌های پاستلی در صنعت مد جهان

پاستلی‌ها نمادی از سبکی، آرامش و لطافت‌اند و بیشتر در فصل بهار و تابستان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این رنگ‌های جذاب و دل‌نشین از دهه ۸۰ میلادی وارد چرخه‌ی مد شدند و سال‌هاست که در بهار و تابستان در مجموعه‌ها و فشن‌شوهای سالیانه آیتم‌هایی زیبا با این پالت رنگی می‌بینیم. این رنگ‌ها به خصوص برای فصل‌های گرم و سبز سال مانند بهار و تابستان فوق‌العاده‌اند و علاوه بر این که منتقل‌کننده‌ی حس شادابی و طراوتند، شما را جوان‌تر و جذاب‌تر نشان می‌دهند.

انتخاب رنگ‌های پاستلی با توجه به رنگ پوست و مو

پاستلی و رنگ وست

و اما احتمالا این سوال برایتان پیش می‌آید که آیا با توجه به رنگ پوست و مویتان رنگ‌های پاستلی برای شما مناسب خواهند بود یا نه؟ نگران نباشید چه پوست روشن داشته باشید و چه برنزه باشید، در گستره‌ی رنگ‌های پاستلی رنگ‌های هماهنگ با رنگ پوست‌تان پیدا خواهید کرد، فقط کافیست رنگ‌ها و آیتم‌ها را به درستی با یکدیگر ست کنید.

اگر موی بلوند دارید، هیچ محدودیتی در انتخاب و میزان استفاده از رنگ‌های پاستلی نخواهید داشت و در لباس‌هایی با این دسته از رنگ‌ها بسیار جذاب و زیبا به نظر می‌رسید.

اگر پوستی سفید دارید این ته رنگ‌های سرد شما به شما کمک می‌کند تا به راحتی آیتم‌های آبی پاستلی، صورتی آب نباتی و یاسی پاستلی را بپوشید. در این حالت باید آرایش‌تان از سایه‌های قوی و تیره تشکیل شده باشد تا ظاهرتان را به طور کلی متعادل کند. شما نمی‌خواهید در نهایت رنگ‌پریده و بی‌حال به نظر برسید.

استایل با رنگ های پاستلی

اگر پوست شما جوگندمی یا از نظر تیرگی متوسط است، مهم نیست که طیف رنگی پوستتان سرد باشد یا گرم، در این حالت تناژهایی مانند سبز نعنایی، صورتی پاستلی، خاکستری پاستلی و هلویی با رنگ پوست شما مطابقت دارند. آیتم‌هایتان را با رنگ‌های سفید، مشکی یا هر رنگ ماتی که به خوبی با پاستلی ست می‌شود هماهنگ کنید. در این حالت بهتر است از رنگ‌های متضاد استفاده نکنید، از رنگ‌های یک خانواده استفاده کنید.

بعضی از خانم‌هایی که پوست تیره دارند ممکن است از پوشیدن رنگ‌های پاستلی اجتناب کنند چرا که احساس می کنند این رنگ‌ها ممکن است در تعارض با پوست بدنشان کنتراستی بیش‌ازحد ایجاد کنند و بیش‌ازحد متضاد به نظر برسند. در این حالت هم اصلا نگران نباشید می‌توانید در پالت رنگ‌های پاستلی به سراغ رنگ‌های ملایم‌تری بروید تا استایلی متعادل و جذاب با این رنگ‌های زیبا داشته باشید. رنگ‌های زرد پاستلی، رنگ اسطوخدوسی پاستلی، آبی و کرم پاستلی روی پوست شما می‌توانند جلوه‌ی بی‌نظیری داشته باشند.

چند ایده‌ی جذاب برای استایل با رنگ‌های پاستلی

و اما برای ساختن استایلی جذاب و متعادل با رنگ‌های پاستلی چه ترکیب رنگ‌هایی را می‌توانید در استایلتان ایجاد کنید؟ در این بخش از مطلب ۵ ترکیب رنگی و استایل جذاب و گیرا با رنگ‌های پاستلی را برایتان معرفی خواهیم کرد.

۱. ترکیب رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های خنثی

پاستلی و خنثی

اگر در استایل با رنگ‌های پاستلی تازه کار هستید و می‌خواهید متعادل‌ترین و مطمئن‌ترین استایل را با این رنگ‌های لطیف و زیبا داشته باشید، بهترین انتخاب برای شما رنگ‌های خنثی خواهد بود. رنگ‌هایی مانند سفید، بژ و طوسی در ترکیب با رنگ‌های پاستلی ترکیبی دوست‌داشتنی و بسیار متعادل و چشم‌نواز ایجاد خواهد کرد. ترکیب سبز نعنایی با سفید حس آرامش و خنکی را القا می‌کند و ترکیب صورتی آدامسی، زرد موزی و هلویی با طوسی ترکیبی بسیار شیک و دوست‌داشتنی خواهد بود.

وجود رنگ‌های خنثی در کنار پاستلی‌ها باعث می‌شود این رنگ‌ها قوی‌تر و زنده‌تر از همیشه به نظر برسند.

۲. ترکیب پاستلی‌ها با یکدیگر

ترکیب رنگ های پاستلی با یکدیگر

و اما یکی از زیباترین و جسورانه‌ترین استایل ها با رنگ‌های پاستلی ترکیب این رنگ‌های فوق‌العاده با هم است. از پالت رنگ‌های پاستلی چند رنگ فوق‌العاده را انتخاب کنید و این آیتم‌های جذاب را با یکدیگر ست کنید. با توجه به گستردگی رنگ‌های پاستلی شما انتخاب‌های بیشماری خواهید داشت و مطمئن باشید که این آیتم‌های جذاب هم در کنار یکدیگر بسیار دوست‌داشتنی خواهند بود.

ترکیب پاستلی ها با یکدیگر

مانتوی آبی آسمانی، شلوار و شال لیمویی و کفش آبی روشن حسابی خنک و تابستانی به‌نظر می‌رسد. شومیز صورتی و دامن آبی روشن بسیار لطیف خواهد بود. پیراهن بنفش یاسی را با اکسسوری‌های آبی آسمانی همراه کنید. زیر کت و شلوار آبی، تاپ یاسی بپوشید. سبز نعنایی را دوست دارید؟ آبی روشن را هم فراموش نکنید. هلویی را کنار لیمویی بگذارید و ببینید حس دلپذیر این رنگ‌ها تا کجا می‌رود؛ ترکیب‌های دل انگیز که یادآور لطافت بی‌بدیل بهاری‌اند.

۳. استایل مونوکروم پاستلی

مونوکروم پاستلی

استایل مونوکروم و تک‌رنگ با یکی از رنگ‌های پاستلی؟ چرا که نه! این ترکیب می‌تواند استایلی شیک و در عین حال جسورانه را برایتان بسازد. استایل مونوکروم همیشه طرفداران خودش را دارد. پیراهن آبی آسمانی را با کفشی به همان رنگ ست کنید. تاپ و دامن لیمویی را با کفش زرد موزی بپوشید. یک رنگ را از پالت پاستلی انتخاب کنید و به همان وفادار بمانید. انتخاب اکسسوری مناسب، استایل شما را از یکنواختی نجات می‌دهد. چنین استایلی را نمی‌توانید زیاد تکرار کنید. اما برای ایجاد تنوع روی آن حساب کنید. در استایل مونوکروم با رنگ پاستلی می‌توانید از جنس‌های متفاوت پارچه استفاده کنید تا زیباتر به نظر برسید.

۴. ترکیب جسورانه رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های بولد و درخشان

اگر می‌خواهید با رنگ‌های پاستلی استایل جذاب‌تر و متمایز‌تری داشته باشید می‌توانید رنگ‌های بولد و پررنگ را در کنار این رنگ‌های جذاب قرار دهید تا استایل‌تان متفاوت‌تر شود. این استایل کمی جسورانه‌تر خواهد بود چرا که انتخاب این رنگ‌های متضاد در کنار یکدیگر کمی ریسکی است و باید در انتخاب رنگ‌ها دقت زیادی داشته باشید. ترکیب رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های روشن از ظرافت این رنگ‌ها می‌کاهد و خلاقیت شما را در تنظیم استایلتان نشان می‌دهد. از سویی دیگر لطافت رنگ‌های پاستلی در کنار این رنگ‌های تند و درخشان بیشتر به چشم می‌آید.

 

ترکیب پاستلی و بولد

هر چند این استایل می‌تواند بسیار جذاب باشد اما اگر هماهنگی رنگ‌ها را در نظر نگیرید ممکن است تعادل را در استایل‌تان از دست بدهید. برای این که هوشمندانه‌تر عمل کنید می‌توانید از رنگ‌هایی استفاده کنید که در پالت رنگی به رنگ‌های پاستلی نزدیک‌ترند اما جلوه‌ی پررنگ‌تر و درخشان‌تری دارند. رنگ‌های مکمل هم می‌توانند گزینه‌ی خوبی باشند به عنوان مثال سبز و قرمز در پالت رنگی مکمل‌اند بنابراین به عنوان مثال ترکیب سبز چمنی و صورتی پاستلی می‌تواند ترکیب جذابی باشد درست مثل گل‌های رز صورتی در میان برگ‌های بوته‌ی رز.

پیراهن سبز نعنایی‌تان را با یک دامن قرمز آجری ست کنید و بدرخشید و یا  سبز نعنایی را با سبز لجنی و هلویی را با پرتقالی ترکیب کنید. صورتی در کنار بادمجانی تیره خودش را بیشتر نشان می‌دهد. می‌توانید رنگ‌های روشن را برای مانتو و رنگ‌های تیره را برای شلوار و شال بردارید. انتخاب شالی که ترکیبی از رنگ پاستلی و رنگ تیره باشد، استایل‌تان را جذاب‌تر می‌کند.

۵. آیتم‌های پاستلی رنگ در ترکیب با انواع جین

پاستلی و جین

انواع آیتم‌های جین را می‌توانید با رنگ‌های پاستلی ترکیب کنید. از جین پررنگ و سرمه‌ای گرفته تا جین آبی کمرنگ سنگ‌شور. شلوار یا دامن جین، جلوه‌ی شیکی به رنگ پاستلی می‌دهد. تمامی رنگ‌های پاستلی را می‌توانید با جین امتحان کنید. به این ترتیب، شلوار جین گزینه‌ خوبی برای ترکیب با رنگ‌های پاستلی مانتو به شمار می‌رود. همین‌طور شلوار پاستلی و مانتوی جین جذاب خواهد شد.

چه نوع کیف و کفش و اکسسوری هایی را با رنگ‌های پاستلی ست کنیم؟

اکسسوری با پاستلی

بسته به این که چه نوع استایلی را می‌پسندید می‌توانید در ترکیب با رنگ‌های پاستلی از کیف و کفش با رنگ‌های متنوعی استفاده کنید؛ محافظه‌کارانه‌ترین انتخاب در ترکیب با رنگ‌های پاستلی رنگ‌های خنثی هستند. به عنوان مثال می‌توانید همراه با آیتم‌های پاستلی که به تن دارید از کیف و کفش سفید، بژ و یا طوسی استفاده کنید. اگر هم دوست دارید استایل‌تان پاستلی‌تر باشد می‌توانید کیف و کفش‌تان را هم با همین رنگ‌ها انتخاب کنید.

در خصوص دیگر اکسسوری‌ها مانند شال، عینک و جواهرات هم می‌توانید به همین شکل عمل کنید؛ علاوه بر این انتخاب اکسسوری‌هایی با رنگ‌های شاد و درخشان و بولد در کنار آیتم‌های پاستلی هم می‌تواند استایلی متفاوت و جسورانه برایتان بسازد.

در پایان

اگر تمایل دارید رنگ‌های پاستلی را به استایلتان اضافه کنید اما هنوز آنقدر اعتماد به نفس ندارید که در آیتم‌های اصلی‌تان از رنگ‌های پاستلی استفاده کنید، بهتر است با چیزهای کوچک و اکسسوری‌ها شروع کنید. مثلاً از یک کیف دستی، زیورآلات، کلاه و یا کفش به رنگ پاستلی استفاده کنید. حتی می‌توانید آرایش و یا رنگ لاک خود را پاستلی انتخاب کنید.

پاستلی طرح دار

آیتم‌های طرح‌دار با رنگ‌های پاستلی هم می‌توانند بسیار زیبا باشند. به دلیل ماهیت مات و لطیف رنگ‌های پاستلی پارچه‌های طرح‌دار که زمینه‌ی پاستلی دارند می‌توانند بسیار جذاب و لطیف باشند. یک پیراهن سبز نعنایی را تصور کنید که طرح‌های فوق‌العاده‌ای از گل رز دارد یا دامنی به رنگ زرد لیمویی با راه‌راه‌های سفید را تصور کنید؛ آیتم‌هایی که برای فصل بهار و تابستان فوق‌العاده‌اند.

منابع: missmalinibebeautiful

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *