انواع استایل, ساترشید | طراجی و مد و پوشاک

چگونه با لباس‌های راه راه استایل شیک و جذابی داشته باشیم؟

لباس‌های راه راه یکی از آیتم‌های ضروری هستند که باید در کمد لباستان داشته باشید. لباس‌های راه راه هیچ وقت از مد نمی‌افتند و اگر اصول پوشیدن آن را به درستی رعایت کنید می‌توانید بسیار شیک و خوش‌استایل باشید. در هر نوع استایلی می‌توانید از آیتم‌های راه راه استفاده کنید؛ از استایل‌های شلوغ بوهو و رنگارنگ گرفته تا استایل‌های ساده و شیک مینیمال. در این مطلب اصول کلی استایل با لباس‌های راه راه را برایتان شرح خواهیم داد و چند ایده‌ی جذاب برای پوشیدن لباس‌های راه راه را برایتان پیشنهاد می‌کنیم. با ما در مجله‌ی دیجی‌استایل همراه باشید.

لباس‌های راه راه در تاریخچه‌ی فشن و طراحی لباس

لباس‌های راه راه از قرون وسطی رایج شدند و در آن زمان تنها در پوشاک زندانیان، دلقک‌ها و جلادان و زندان‌بانان مورد استفاده قرار می‌گرفتند. به همین دلیل لباس راه راه در فرهنگ غربی معنایی منفی و غیرقابل پذیرش داشت. این تصور تا زمان ملکه ویکتوریا در قرن نوزدهم ادامه داشت، زمانی که ملکه ویکتوریا یک لباس راه راه ملوانی برای پسرش انتخاب کرد ذهنیت مردم نسبت به این طرح به طور کلی تغییر کرد و از آن زمان طرح راه راه (به خصوص رنگ سفید و آبی آن) به یک طرح رایج در لباس‌های دریانوردان و همچنین در لباس‌های شنا تبدیل شد.

با شروع قرن بیستم استفاده از طرح راه راه در دنیای مد رواج بیشتری پیدا کرد که در کارهای طراحان معروف هم مشاهده می‌شود. به طور مثال، کوکو شنل از لباس راه راه کارگران ایده گرفت و راه راه‌های سفید و آبی را به طراحی‌های خود اضافه کرد. از دهه ۵۰ میلادی ستارگان سینما شروع به پوشیدن پیراهن‌های راه راه کردند و در دهه‌های بعد این طرح رواج بیشتری پیدا کرد و هرچند در ابتدا نماد شورش به شمار می‌رفت اما امروزه یکی از معمول‌ترین طرح‌های لباس به خصوص در لباس‌های روزمره است.

چگونه با لباس‌های راه راه اندامتان را متعادل‌تر نشان دهید

تصور غلطی که درباره‌ی لباس‌های راه راه وجود دارد این است که این نوع لباس‌ها اندام افراد را پهن‌تر و درشت‌تر نشان میدهد. در این خصوص باید به شما بگوییم که در استایل با لباس‌های راه راه تعادل کلید اصلی است. طرح راه راه از نظر بصری ویژگی‌های خاصی دارد چون با داشتن خطوط عمودی و افقی می‌تواند چشم را در جهت دلخواه هدایت کند و اندام شما را شکل دهد. لباس‌های راه راه به واسطه همین ویژگی‌های بصری‌شان می‌توانند خطای دید ایجاد کنند و شما با همین ویژگی خاص می‌توانید با این طرح‌ها در استایلتان بازی کنید و اندامتان را متعادل‌تر نشان دهید.

برای این کار باید ابتدا فرم بدنتان را به خوبی بشناسید تا بتوانید آن را با استفاده از لباس‌های راه راه متعادل‌تر نشان دهید؛ جاهایی که باید را حجم دهید و جاهایی که نباید را کوچک‌تر نشان دهید.

  • اگر می‌خواهید دور سینه شما بزرگتر به نظر برسد باید در قسمت بالا تنه لباس‌هایی را بپوشید که طرح راه راه افقی و یا راه راه‌های عمودی پهن دارند. برای آقایان به خصوص اگر می‌خواهند چهارشانه‌تر به نظر برسند پوشیدن راه راه‌های افقی می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

لباس راه راه برای متعادل نشان دادن بدن

  • اگر می‌خواهید باسن شما پهن‌تر نشان داده شود می‌توانید شلوارها و یا دامن‌هایی بپوشید که راه راه‌های افقی یا راه راه‌های عمودی پهن دارند. این ایده برای خانم‌هایی که می‌خواهند دور باسن آن‌ها پهن‌تر دیده شود ایده‌ی بسیار خوبی است.

لباس راه راه برای متعادل نشان دادن بدن

  • اگر می‌خواهید باریک‌تر و بلند‌تر به نظر برسید، لباس‌هایی که راه راه‌های عمودی باریک دارند برای شما بسیار مناسبند. این طرح‌ها بسیار شیک و مدرن هستند و شما را باریک‌تر و کشیده‌تر نشان می‌دهند. فقط به خاطر داشته باشید که اگر می‌خواهید باریک‌تر و لاغر تر به نظر برسید ترکیب لباس‌های اورسایز بالاتنه با طرح‌های راه راه ایده‌ی خوبی نیست و بهتر است لباس‌های فیت و جذب بپوشید.

لباس راه راه برای متعادل نشان دادن بدن

  • شلوارهای راه راه البته با طرح‌های راه راه باریک هم می‌تواند برای افراد اورسایز و یا کسانی که می‌خواهد پاهایشان باریک‌تر و بلند‌تر به نظر برسد ایده‌ی بسیار خوبی است.
  • اگر می‌خواهید دور کمر شما باریک‌تر باشد دکمه‌های پیراهن، کت و یا مانتویتان را باز بگذارید و زیر آن یک تی‌شرت و یا یک تاپ راه راه بپوشید. ویژگی طرح‌های راه راه در ایجاد خطای دید کمک می‌کنند تا در این استایل کمر شما باریک‌تر به نظر برسد.

طرح راه راه لایه لایه

راه راه‌های رنگارنگ؛ ترکیب‌هایی شاد و هیجان‌انگیز

راه راه های رنگی

 

برای این که استایلی جذاب و هیجان انگیز با طرح‌های راه راه داشته باشید به سراغ طرح‌های راه راه رنگی بروید. ترکیب رنگ‌های متضاد در این طرح‌ها می‌تواند بسیار شاد و هیجان‌انگیز باشد. در تابستان پیراهن‌های زنانه و یا مردانه با طرح‌های رنگارنگ راه راه می‌تواند ایده‌ای بسیار جذابی باشد. اگر بخواهید جسورانه‌تر عمل کنید به سراغ طرح‌های رنگی ترکیبی بروید به عنوان مثال پیراهنی را انتخاب کنید که زمینه‌ی رنگی و طرح‌های طرح متضاد دارد در غیر این صورت اگر به دنبال استایل‌هایی هستید که محافظه‌کارانه ترند ترکیب زمینه رنگ سفید با رنگ‌هایی مانند قرمز و سبز و آبی را امتحان کنید.

ترکیب طرح‌های راه راه با یکدیگر؛ خاص و مدرن

ترکیب طرح‌های راه راه با یکدیگر

یکی از ایده‌های دیگر برای استایل با لباس‌های راه راه، این است که آیتم‌های راه راه را با یکدیگر ترکیب کنید. به عنوان مثال یک بلوز با طرح‌های راه راه افقی را با یک شلوار با طرح‌های راه راه عمودی ست کنید. این استایل جسارت خاصی می‌طلبد، اما می‌تواند خاص و منحصر به فرد باشد. اگر خواستید این استایل را امتحان کنید بهتر است آیتم‌هایی را با یکدیگر ترکیب کنید که طرح‌های به نسبت ساده‌تری داشته باشند تا استایلتان بیش از حد شلوغ نشود.

استفاده از آیتم‌های راه راه به صورت لایه لایه

راه راه لایه لایه

یکی از بهترین آیتم‌ها برای لایه‌بندی لباس‌ها هستند. ترکیب بلیزر یا ژاکت زنانه با تاپ و شومیز راه راه یکی از کلاسیک‌‌ترین استایل‌های زنانه است و بسیاری از آقایان در زیر کت و یا پلیورشان یک پیراهن راه راه ست می‌‎کنند. الگوهای راه راه به دلیل ویژگی‌های چند بعدی‌شان عمق مناسبی به استایل شما می‌بخشند و آن را بسیار چشم‌نوازتر و گیراتر می‌کنند. در تابستان می‌توانید زیر مانتو یا پیراهن‌تان یک تاپ یا شومیز راه راه ست کنید و یا در زمستان زیر کت پاییزه‌تان یک پلیور راه راه بپوشید.

ترکیب طرح‌های راه راه با انواع طرح‌های دیگر؛ طرح‌ها را جسورانه اما خلاقانه با یکدیگر ترکیب کنید

راه راه در ترکیب با طرح‌های دیگر

طرح‌های راه راه جز طرح‌هایی هستند که به خوبی می‌توانید با دیگر طرح‌ها ترکیبشان کنید و ترکیب‌هایی جسورانه و خلاقانه ابداع کنید. یک یا چند آیتم طرح‌دار را انتخاب کنید و با توجه به هماهنگی رنگ‌ها آن‌ها را با آیتم‌های راه راه ترکیب کنید. اگر کمی محافظه‌کار هستید، آیتم راه راه‌تان را سفید مشکی انتخاب کنید و آن را با دیگر طرح‌ها ترکیب کنید؛ از طرح‌های گل‌دار گرفته تا چهارخانه، خال‌دار و… پیشنهاد می‌کنیم یک طرح را به عنوان طرح غالب در نظر بگیرید و سعی کنید جنس لباس‌های متفاوتی را در پوشش خود انتخاب کنید.

یکی دیگر از ایده‌هایی ساده‌ای که برای این ایده وجود دارد این است که آیتم‌های همرنگ طرح‌دار را با استایل مونوکروم با یکدیگر ترکیب کنید و استایلی خلاقانه و جذاب برای خودتان بسازید.

طرح‌های راه راه نامحسوس را به استایلتان اضافه کنید

طرح‌های راه راه نامحسوس

به جای اینکه لباسی را انتخاب کنید که تماماً راه راه باشد، می‌توانید لباس‌هایی را انتخاب کنید که فقط قسمتی از آنها راه راه است . با این روش می‌توانید طرح‌های راه راه را به شیوه‌ای کاملا ظریف به استایلتان اضافه کنید. به عنوان مثال لباسی بپوشید که آستین‌هایش راه راه باشد و یا دور یقه‌اش طرح‌های راه راه داشته باشد.

طرح‌های راه راه چند بعدی؛ آوانگارد و خاص

طرح‌های راه راه چند بعدی

اگر می‌خواهید از استایل‌های کلاسیک فاصله بگیرید و ظاهری خاص‌تر داشته باشید به سراغ طرح‌های راه راه نامنظم و چند بعدی بروید. همان‌طور که گفتیم به دلیل ویژگی‌‎های خاص خطوط راه راه این طرح‌ها می‌توانند چشم‌ها را هدایت کنند و فرم بسازند، بنابراین لباس‌هایی که طرح‌های چند بعدی دارند می‌توانند بسیار خاص و نوآورانه به نظر برسند.

در استایل‌های مختلف چطور می‌توانید از طرح‌های راه راه استفاده کنید؟

اگر به استایل مینیمال و همچنین کلاسیک علاقه‌مندید، به سراغ طرح‌های راه راه ساده‌تر بروید و آنها را با آیتم‌های خنثی ترکیب کنید. به عنوان مثال، ترکیب شومیز راه راه مشکی و سفید با بلیزر مشکی یک ترکیب بسیار شیک کلاسیک و در عین حال مینیمال است و یا ترکیب کت و شلوار راه راه و پیراهن ساده یکی از کلاسیک‌ترین استایل‌های مردانه محسوب می‌شود.

برای کسانی که به استایل کژوال علاقه‌مندند، پیراهن‌های راه راه نخی یکی از بهترین گزینه‌ها برای داشتن یک استایل راحت و در عین حال زیبا و دوست‌داشتنی است. مانتو‌ها و پیراهن‌های نخی روشن راه راه برای خانم‌ها یکی از بهترین گزینه‌ها برای استایل کژوال تابستانه است.

طرح های راه راه کژوال و کلاسیک

اگر به استایل هنری و همچنین آوانگارد علاقه‌مندید راه راه‌های چند بعدی و ترکیبی با توجه به ویژگی‌های بصری خاصشان می‌توانند گزینه‌ی بسیار متفاوت و جذابی برای شما باشند طرح‌هایی که می‌توانند به استایل شما جلوه‌ای همچون نقاشی‌های کوبیسم بدهند.

راه راه آوانگارد

اگر به استایل بوهو علاقه‌مندید به سراغ طرح‌های راه راه رنگارنگ بروید و این طرح‌های زیبا و شلوغ را با دیگر آیتم‌های بوهو ترکیب کنید و استایل‌هایی رنگارنگ و پرهیجان برای خودتان بسازید.

طرح‌های راه راه بوهمی

و در آخر

در این مطلب در خصوص اصول ست کردن طرح‌های راه راه در استایل برای متعادل نشان دادن بدن را برایتان توضیح دادیم و پس از آن به چند ایده برای استفاده از آیتم‌های راه راه در استایل پرداختیم. برای این که با توجه به فرم بدنتان آیتم‌های راه راه بتوانند اندامتان را متعادل تر نشان دهند به اصول ست کردن طرح‌های راه راه در استایل توجه کنید. این که از میان طرح‌های راه راه چه نوع آیتمی را انتخاب کنید و چگونه آن را با دیگر آیتم‌های استایلتان ترکیب کنید بستگی به سلیقه و البته استایل شخصی شما دارد. برای این که بتوانید راحت‌تر انتخاب کنید می توانید از ایده‌ها و پیشنهادات ارائه شده در این مطلب الهام بگیرید و استایل‌هایی جذاب و دوست‌داشتنی با لباس‌های راه راه داشته باشید.

منابع: Thetrendspotter, Fashionasalifestyle

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *