انواع استایل, ساترشید | طراجی و مد و پوشاک

مانتوی کتی را با چه لباس‌هایی ست کنیم؟

مانتوی کتی یکی از انواع مانتو است که ظاهر رسمی‌تری به استایل شما می‌دهد. روش‌های زیادی برای ست کردن مانتو کتی با لباس‌های دیگر وجود دارد. با تغییر لباس‌هایی که همراه مانتو کتی می‌پوشید می‌توانید استایل‌های متفاوتی برای موقعیت‌های مختلف داشته باشید.

مانتوی کتی چیست؟

مانتوی کتی

همان‌طور که از اسم آن پیداست، مانتو کتی ترکیبی از کت و مانتو است. یقه و آستین‌های این مدل مانتوها شبیه به کت طراحی می‌شود و معمولا آن را از پارچه‌هایی می‌دوزند که ظاهری رسمی‌تر و شکیل‌تر به مانتو می‌دهد.

مانتو کتی را چطور با شلوار جین بپوشیم؟

مهم‌ترین لباسی که همیشه برای پوشیدن با مانتو‌‌‌ کتی انتخاب می‌کنیم، شلوار جین است. اما غیر از مانتو و شلوار جین چه لباس‌های دیگری برای داشتن یک ظاهر آراسته‌تر می‌توانیم به استایل خودمان اضافه کنیم؟

۱. لباس زیر مانتو

اولین قدم، برای داشتن یک استایل زیبا با مانتو کتی، انتخاب لباسی است که باید زیر مانتو بپوشید. بسته به موقعیتی که قرار است در آن شرکت کنید، می‌توانید از تیشرت، شومیزهای دکمه‌دار، بلوز یقه اسکی، هودی و حتی پلیور استفاده کنید. نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که همیشه برای لباس زیر کت سعی کنید رنگ‌های خنثی را انتخاب کنید. بهتر است که لباس زیر کت ساده‌ترین و مینیمال‌ترین حالت ممکن باشد و طرح‌های گرافیکی شلوغ و زیاد نداشته باشد.

۲. مانتو کتی

مانتو ‌‌کتی را باید با توجه به آب‌وهوا، موقعیتی که قرار است در آن حضور پیدا کنید و سایر المان‌های استایل خود انتخاب کنید. در فصل‌های بهار و تابستان از مانتوهای سبک و خنک با رنگ‌های روشن استفاده کنید. در فصل‌های پاییز و زمستان از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید و مانتوهایی بخرید که بافت محکم‌تری داشته باشند.

اگر سایر قسمت‌های استایل شما رنگ‌های خنثی دارد و بدون طرح و نقش خاصی است، می‌توانید مانتو‌‌‌ ‌‌‌کتی با طرح‌های متفاوت و حتی رنگ‌های خاص بپوشید. در مجموع بهتر است که یک پالت رنگی برای ظاهر خود در نظر بگیرید و با توجه به آن، بخش‌های مختلف استایل خود را انتخاب کنید.

۳. شلوار جین

مانتوی کتی

اگر می‌خواهید مانتو‌‌‌ کتی را با شلوار جین بپوشید، شلوارهای گشاد را انتخاب نکنید. به‌جای شلوارهای گشاد سعی کنید از شلوارهای راسته، مام استایل و حتی تنگ استفاده کنید. اگر رنگ‌های روشن‌تر را انتخاب کنید می‌توانید این استایل را برای موقعیت‌های غیررسمی بپوشید. رنگ‌های تیره‌تر برای شلوار به‌خصوص اگر مشکی یا آبی خیلی تیره باشد، برای موقعیت‌های رسمی‌تر مناسب است.

۴. کفش

برای اینکه استایل نیمه‌رسمی و جذاب داشته باشید، ظاهر خود را با یک جفت کفش چرم کامل کنید. می‌توانید در فصل‌های سرد، بوت‌های چرمی هم انتخاب کنید. اگر می‌خواهید استایلی خودمانی‌تر و غیررسمی داشته باشید، یک جفت کتانی هم می‌تواند برای این استایل، مناسب باشد.

۴ ایده برای داشتن یک استایل جذاب با مانتو کتی و شلوار جین

۱. ظاهر تک‌رنگ

با مانتو کتی می‌توانید ظاهری تک‌رنگ داشته باشید. استایل تک‌رنگ برای موقعیت‌های رسمی مناسب است. مانتوی مشکی را با شلوار جین مشکی و تی‌شرت یا بلوز یقه اسکی مشکی بپوشید.

۲. استایل فوری و بی‌دردسر

برای داشتن یک استایل فوری که برای بیشتر موقعیت‌ها مناسب باشد، مانتو‌‌‌ کتی قهوه‌ای را با بلوز یقه اسکی زیتونی بپوشید. این استایل با پوشیدن شلوار جین با رنگ‌های تیره‌تر، کامل می‌شود.

۳. استایل غیررسمی برای آخر هفته

با پوشیدن کفش کتانی و شلواری که تنگ‌تر باشد می‌توانید یک استایل غیررسمی با مانتو‌‌ کتی داشته باشید. برای زیر مانتو هم می‌توانید از تیشرت سفید استفاده کنید. کفش کتانی انواع مختلفی دارد. بعضی از انواع آن‌ها ساده‌تر هستند و به‌راحتی می‌توانید با لباس‌هایی مثل کت و مانتو کتی ست کنید. مدل‌های خیلی اسپرت برای پوشیدن همراه با مانتو مناسب نیست.

۴. استایل رسمی و غیررسمی

مانتوی کتی

برای موقعیت‌هایی که نمی‌دانید باید چه لباسی بپوشید و ظاهر شما باید رسمی باشد یا غیررسمی، بهتر است که میانه رو باشید. می‌توانید از مانتو کتی همراه با شومیز دکمه‌دار استفاده کنید و این استایل را با شلوار جین به رنگ‌های تیره کامل کنید. کفش چرم هم معمولا برای موقعیت‌های مختلف، مناسب است.

استایل‌های رسمی و غیررسمی با مانتو کتی بدون شلوار جین

پوشیدن مانتو‌‌‌ کتی با شلوار جین فقط یکی از صدها استایلی است که می‌توانید با مانتو داشته باشید. مانتو کتی این قابلیت را دارد که آن را با انواع شلوارها و لباس‌های دیگر ست کنید و یک استایل شکیل و زیبا داشته باشید. در ادامه چند ایده برای پوشیدن مانتو کتی بخوانید.

با لگ و ژاکت بلند

این استایل برای فصل‌های سرد سال مناسب است. می‌توانید مانتو‌‌‌ کتی را روی ژاکت بلند بپوشید. این استایل با لگ کامل می‌شود. به‌جای لگ می‌توانید از شلوارهای جذب استفاده کنید.

روی لباس سرهمی

یکی دیگر از روش‌های پوشیدن مانتو کتی به‌خصوص اگر مانتوی نسبتا کوتاه باشد، پوشیدن روی لباس سرهمی است. یک مانتو کتی که همراه با لباس سرهمی تک‌رنگ و ساده پوشیده شود می‌تواند شما را قدبلندتر نشان دهد.

پوشیدن با شلوار پارچه‌ای یا کتان

مانتو‌‌‌ کتی حالت نیمه‌رسمی دارد بنابراین می‌توانید غیر از شلوار جین، آن را با شلوارهای پارچه‌ای و کتان هم بپوشید. اما در مجموع بهتر است که مانتو کتی را با شلوار گشاد نپوشید؛ به‌خصوص اگر قد کوتاهی دارید. این کار باعث می‌شود که اندام شما عریض‌تر و قد شما کوتاه‌تر به نظر برسد.

اندازه‌ی مانتو کتی را چطور انتخاب کنیم؟

مانتوی کتی

یکی از دغدغه‌هایی که موقع خرید کت و مانتو کتی داریم این است که اندازه‌ی آن را چطور انتخاب کنیم تا استایل شیک‌تری داشته باشیم. کت و مانتو کتی از آن دسته لباس‌هایی است که اگر دقیقا اندازه‌ی شما نباشد، ظاهر نامرتبی ایجاد می‌کند. موقع خرید مانتو کتی و کت به این نکات توجه کنید.

سرشانه‌ی کت

وقت کت یا مانتو ‌‌کتی را می‌پوشید، درز سرشانه و محل اتصال آستین به مانتو باید دقیقا جایی که قرار بگیرد که شانه‌ی شما به اتمام می‌رسد و خمیدگی آن به سمت پایین و دست، شروع می‌شود. اگر خط سرشانه جلوتر یا عقب‌تر از این خمیدگی باشد، مانتو اندازه‌ی شما نیست.

دور سینه و دور کمر

موقع خرید مانتو دقت کنید که دور سینه و دور کمر موقع بستن دکمه‌ها دقیقا اندازه‌ی اندام شما باشد. اگر بیش از حد گشاد باشد، لباس به زیبایی روی بدن نمی‌نشیند و اگر تنگ‌تر باشد، در قسمت‌هایی مثل سینه احساس کشیدگی می‌کنید.

آستین

انتهای آستین مانتو‌‌ کتی باید درست در محل اولین مفصل انگشتان دست قرار بگیرد. اگر از این بلندتر باشد، برای شما مناسب نیست.

قد

انتخاب قد کت و مانتو‌ کتی به سلیقه‌ی شما بستگی دارد. اما اگر دوست دارید قدبلندتر به نظر برسید بهتر است مانتوهایی انتخاب کنید که انتهای آن‌ها درست در مرکز ران قرار می‌گیرد. هر چقدر قسمت بیشتری از پا مشخص باشد، قد شما بلندتر دیده می‌شود.

انتخاب مدل مناسب برای مانتوی کتی

انتخاب مدل مانتو کتی تا حد زیادی به سلیقه‌ی شخصی شما بستگی دارد. یعنی در مرحله‌ی اول شما باید علاقه‌ی شخصی و تمایلات خودتان را در نظر بگیرید. بر اساس علاقه‌ی خود مدل مانتو طرح و نقش آن را انتخاب کنید. در مرحله‌ی بعدی می‌توانید مدل مانتو و طرح آن را با توجه به شکل اندام خود انتخاب کنید تا ظاهر جذاب‌تری داشته باشید.

اگر شانه‌های پهنی دارید بهتر است مانتوهایی که محکم می‌ایستند و پدهایی مثل اپل سرشانه دارند، اجتناب کنید. این ویژگی مانتوها باعث می‌شود که شانه‌های شما بسیار پهن‌تر به نظر برسد.

اگر شانه‌های باریک و کوچکی دارید، مانتوهایی که ساختار محکمی دارند، با پارچه‌های سفت دوخته می‌شوند و حتی اپل برای سرشانه دارند، می‌توانند سرشانه‌ی شما را پهن‌تر نشان دهند و تعادلی در شکل اندام ایجاد کنند.

اگر قد شما کوتاه است، باید با توجه به قدتان مدل مانتو را انتخاب کنید. مانتوهای اورسایز و خیلی بلند، برای افراد قدکوتاه مناسب نیست. برای قدهای کوتاه مدل‌های کوتاه‌تر را انتخاب کنید. البته اگر دوست داشته باشید می‌توانید مانتوی اورسایز بپوشید اما برای جبران، بهتر است که در انتخاب سایز آن زیاده‌روی کنید و دوم اینکه آن را با کفش پاشنه‌بلند بپوشید تا قدتان بلندتر شود.

منبع: Masterclass

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *